МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Тема: Теоретичні основи накладання адміністративних стягненьЛекція №17
План 1. Поняття адміністративного стягнення. 2. Види адміністративних стягнень. 3. Правила та строки накладання адміністративних стягнень.-на самоопрацювання 1.
Адміністративне стягнення - це форма реагування держави, її органів на порушення тієї чи іншої адміністративно-правової норми, та застосування до правопорушника адміністративного примусу. Основна мета адміністративного стягнення: 1) Виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів, поваги до правил громадського співжиття ( це виконання норм етики, моралі, поваги до релігійних поглядів); 2) Виховна мета ( профілактична ) - це запобігання вчиненню адміністративних правопорушень в майбутньому, як самою особою, що їх вчинила, так і іншими особами; 2. Види адміністративних стягнень - це практичний поділ заходів примусу, у вигляді стягнень, що застосовуються до порушника адміністративно-правових норм ( АПН ), за тяжкістю наслідків настання ( негативних наслідків для правопорушника ). В ст. 24 КпАП встановлено такі види адміністративних стягнень ( АС ):
· попередження; · штраф; · оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення; · конфіскація знаряддя правопорушення; · конфіскація грошей отриманих внаслідок вчинення правопорушення; · позбавлення спеціального права фізичної особи ( керування транспортними засобами, право на полювання ); · виправні роботи; · адміністративний арешт; Особливості адміністративних стягнень: 1) Для іноземних осіб та осіб без громадянства, за вчинення адміністративного правопорушення, яке грубо порушує громадський порядок, передбачено такий вид АС, як " Видворення за межі України". 2) У ч. 3 ст. 24 КпАП законодавець передбачив можливість встановлення інших видів АС, крім тих що встановлені в частині 1,2 ст. 24 КпАП.
1. Попередження - це захід вховного характеру, що застосовується до порушників АПН. Характеристика: 1) виносяться в письмовій формі; 2) є можливість його фіксації іншим встановленим способом ( ст. 26 КпАП ); 3) попередження має бажаний вплив на порушника тільки в тому випадку, коли настає безпосередньо після вчинення адміністративного правопорушення; 4) відрізняється від устного зауваження тим, що тягне за собою обтяжливі юридичні наслідки ( повторні ). 2. Штраф - це АС грошового характеру, що накладається на громадянина за вчинення АП ( ст. 27 КпАП ). Характеристика : 1) законодавством не встановлено граничного розміру штрафу; 2) за деякі види АП ( в основному в сфері оплати податків передбачаються значні розміри штрафів ); 3) штрафи встановлюються в неоподаткованих мінімумах доходів громадян ( відповідно до ЗУ від 7.02.1997 року " Про внесення змін до КпАП, щодо посилення відповідальності у вигляді штрафу" ); 4) законодавством передбачено накладання штрафу за АП лише і виключно на фізичних осіб; 3. Оплатне вилучення предмету - це примусове вилучення та наступна реалізація предмета з передачею вилученої суми колишньому власнику з відрахуванням витрат по реалізації ( ст. 28 КпАП ). Характеристика: 1) порядок застосування оплатного вилучення передбачений КпАП та іншими законодавчими актами; 2) оплатне вилучення можуть бути, як основними так і додатковими АС; 3)В КпАП передбачено одночасне накладання штрафу та оплатного вилучення предмета за такі види правопорушення: · порушення правил перевезення небезпечних речовин, та предметів на повітряному транспорті ( ч. 3 ст. 133 КпАП ); · за порушення правил зберігання вогнепальної гладкоствольної зброї, мисливської зброї, або нарізної і бойової зброї співробітниками ОВС ( ч. 1 ст. 191 ); · за ухилення від реалізації мисливської зброї у зв`язку з позбавленням права, або вибуттям із мисливського товариства та інше. 4.Конфіскація предметів ( або грошей ) - це примусова безоплатна передача цього предмета ( грошей ) у власність держави. Характеристика: 1) конфіскується лише той предмет чи гроші, що є в особистій власності порушника ( якщо інше не передбачено законом ); 2) за порушення митних правил предмети конфіскуються незалежно від стану встановлення особи, якій належать предмети; 3) цей вид АС може застосовуватись, як додатковий виключно в судовому порядку. Основні випадки конфіскації: · виявлені предмети ( бідівельні матеріали, транспортні засоби, плоди, ягоди та інші продукти харчування ) вивезені із зони радіаційного забруднення ( ст. 46 КпАП ). · прдукти незаконного полювання, мисливська зброя, мисливське приладдя, знаряддя лову риби в осіб, які порушили проавила полювання чи риболовлі ( ст. 85 КпАП ). · небезпечні речовини і предмети, в осіб, які порушили правила перевезення на повітряному транспорті ( ст. 133 ), радіоапаратура, яка була виготовлена, або використана без належного дозволу ( ст. 145 КпАП ).
5. Позбавлення спеціального права - застосовується до спеціальних суб`єктів, тобто громадян, які повинні суворо дотримуватись правил і норм, що охоплюються сферою дії наданих їм спеціальних прав. Характеристика: 1) такі права надають відповідні державні органи; 2) їх підтверджують документи, які є юридичною підставою для їх здійснення; 3) суть полягає в тому, що державний орган може позбавити спеціального права на строк до 3-х років, в разі грубого або систематичного порушення встановлених правил; 4) позбавлення спеціальних прав може застосовуватись лише в судовому порядку. 6. Виправні роботи - це спеціальний захід АП, що застосовується до порушника АН на строк до двох місяців у вигляді праці правопорушника за місцем постійної роботи з обов`язковим відрахуванням 20-ти % заробітку в дохід держави. Основною особливістю є те, що відрахування здійснюється систематично. Додаткові особливості: · наявність майнових та трудових обмежень ( заборонено надавати чергову відпустку під час виправних робіт; час виправних робіт не заноситься до стажу); · заборонено звільнятись за власним бажанням без дозволу органів що призначили виправні роботи; · виправні роботи не тягнуть за собою судимість, та не є підставою для звільнення з роботи; · не застосовується до інвалідів І-ої, ІІ-ої групи і вагітних жінок. Види правопорушень за які призначаються виправні роботи: · дрібне хуліганство ( ст. 173 КпАП ); · придбання, або збереження наркотичних речовин у невеликій кількості ( ч. 1 ст. 144 ); · дрібне розкрадання державного або громадського майна ( ст. 5 КпАП ). 7. Адміністративний арешт - це вид АС, яке встановлюється та застосовується у виключних випадках на строк до 15-ти діб за постановою районного, або міського суду ( судді ), якщо суддя прийде до висновку, що інших видів стягнення буде недостатньо ( ч. 1 ст. 144 КпАП, ст. 173 КпАП, ст. 185 та інші ), ( ст. 32 ). Особливості відповідальності неповнолітніх відповідно до ст. 24/1: · забов`язання публічно або в іншій формі вибачитись; · застереження; · догана, або сувора догана; · передача під нагляд батькам, або особам, що їх замінюють. Читайте також:
|
||||||||
|