Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Економічний суд СНД

Рада Безпеки ООН

Міжнародний суд ООН і Рада Безпеки ООН

 

Міжнародний суд- установа, що існує на постійній основі, яка складається з незалежних суддів і покликана вирішувати спори на основі міжнародного права та приймати юридично обов'язкові рішення

Міжнародний суд ООН діє на підставі Статуту, що є невід'ємною частиною статуту ООН, та краще, ніж арбітраж, пристосований д0 послідовності в застосуванні і тлумаченні норм міжнародного права, внаслідок постійної основи.

Міжнародний суд складається з 15 суддів, що обираються Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки ООН особисто (не як представники держав) терміном на 9 років.

Особливістю компетенції суду є те, що сторонами в спорі можуть бути тільки держави та відсутність обов'язкової юрисдикції (суд не має права розглядати справи за власною ініціативою, а тільки ті, які будуть передані йому за згодою сторін).

Міжнародний суд вирішує спори на підставі міжнародного права Рішення ним винесене є остаточним йоскарженню не підлягає, але може бути переглянуте лише самим судом за новими обставинам, які можуть вплинути на результат справи. Рішення юридично обов'язкове, а його невиконання тягне міжнародно-правову відповідальність (Рада Безпеки за заявою зацікавленої сторони має право зробити відповідну рекомендацію або вжити заходів для забезпечення виконання рішення суду- Ч. 2. ст. 94 Статуту ООН).

Крім вирішення спорів між державами Міжнародний Суд ДаЄ консультативні висновки, які за своїм характером не є юридично обов'язковими, проте володіють високим міжнародним авторитетом.

Розглядає лише спори, які можуть створювати загрозу миру. Спори розглядаються за скаргами зацікавлених суб'єктів міжнародного права або з власної ініціативи (ех-оіїісіо) Ради Безпеки ООН. її рішення юридично обов'язкові.

 

Крім міжнародного суду ООН існують міжнародні суди на регіональному рівні. Перш за все це Суд ЄС, який має найбільш широку компетенцію. Мають місце і спеціалізовані міжнародні суди- Міжамериканський суд з прав людини, Європейський суд з прав людини, Економічний суд СНД.

Економічний суд СНД створено 6 липня 1992 р. на підставі Угоди Ради Глав країн СНД з метою розв'язання міждержавних економічних спорів між країнами-членами (Україна та Туркменистан цієї угоди не підписали).

Компетенція Економічного суду СНД стосується розгляду міждержавних економічних спорів, що виникають при виконанні економічних зобов'язань, передбачених угодами, рішеннями Ради Глав держав, Ради Глав урядів Співдружності та інших її інститутів.

Суд розглядає спори про відповідність нормативних та інших актів з економічних питань країн СНД міждержавним угодам та іншим актам СНД. Положення про Економічний суд СНД передбачає, що за згодою країн СНД суд має право розглядати й інші спори, пов'язані з виконанням Угод і прийнятих на їх основі інших актів.

За наслідками розгляду спору Економічний суд СНД може прийняти рішення (якщо для того будуть підстави), де зазначатиметься факт порушення країною-учасницею угод інших актів СНД та її інститутів о факт відсутності порушення) і визначатимуться заходи, яких рекомендується вжити відповідній державі з метою усунення порушень їх наслідків Держава, стосовно до якої прийнято рішення Економічного суду СНД, забезпечує його виконання.

 


Читайте також:

  1. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  2. Велика депресія 1929–1933 рр. і економічний розвиток країн у 30-х рр. ХХ ст. Виникнення кейнсіанства
  3. Великі географічні відкриття та їхній вплив на економічний розвиток Європи
  4. Визрівання передумов скасування кріпацтва. Ска­сування кріпацтва в Західній та Східній Україні. Економічний розвиток у пореформений період
  5. Відносно невисокий економічний потенціал Франції, пасивність буржуазії, зумовили відставання країни у завоюванні колоній та зовнішній торгівлі.
  6. Вплив Великих географічних відкриттів на економічний розвиток Європи
  7. Вплив Великих географічних відкриттів на економічний розвиток Європи
  8. Вплив географічних та кліматичних умов на соціально-економічний розвиток. Природні ресурси України
  9. Вплив НТР на економічний розвиток.
  10. Донецький економічний район
  11. Економічна свобода та економічний порядок
  12. Економічна система й економічний лад суспільства




Переглядів: 794

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародно-правове регулювання інвестиційної діяльності | Механізм врегулювання спорів в межах Всесвітньої торгової організації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.