Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародно-правове регулювання інвестиційної діяльності

Міжнародний договір про надання технічних послуг

Товарні угоди

Угоди укладені між державами-експортерами і державами-імпортерами мінеральної і сільськогосподарської сировини. Мета укладання таких угод -створення умов, здатних запобігти фактам значних стрибків цін на сировину шляхом врегульованого визначення експортно-імпортних квот для держав-виробників і встановлення мінімальних та максимальних цін на такі товари. Так, держави-експортери беруть обов'язок не пропонувати на експорт конкретного товару більш ніж це встановлено для нього квотою. В свою чергу держави-імпортери повинні здійснити закупівлю визначеної кількості товару.

Внаслідок неможливості регулювання обсягу того чи іншого товару, в товарних угодах передбачається міжнародна система контрольованих запасів (національні - зберігаються в межах держав-експортерів, квазіміжнародні зберігаються в межах держав-експортерів, але підлягають розподіленню згідно з міжнародними нормами, міжнародні - зберігаються міжнародними організаціями ( Між африканська організація з кави, ОПЕК)

 

До технічних послуг відноситься монтаж, нагляд за монтажем (шефнагляд), послуги сервісу.

На сьогоднішній день універсальна міжнародна конвенція в цій сфер ще відсутня. Проте, активно укладаються угоди між окремими державами метою яких є регулювання основних питань співробітництва в області технічних послуг. Так, наприклад, Угода про співробітництво в області технічного нагляду за судами і їхньої класифікації (Варшава, 15 грудня 1961 року), укладена між урядами НРБ, ВНР, ГДР, ПНР, РНР, СРСР і ЧСР.

Сторони зобов'язані здійснювати обмін інформацією з питань організації роботи органів технічного нагляду і класифікації; обмін діючими правилами і нормативними матеріалами, що стосуються здійснення технічного нагляду за будівництвом і експлуатацією судів, а також правилами їх класифікації з метою можливої уніфікації цих правил і нормативних матеріалів, консультації з актуальних технічних проблемах, що є цікавими для сторін, і обмін технічною літературою; обмін будь-якою іншою інформацією з питань технічного нагляду за судами і їх класифікації і т. ін.

Конвенція універсального характеру, що регулює здійснення іноземних інвестицій поки ще відсутня. Але існує ряд міжнародно-правових актів, що визначають порядок захисту іноземних інвестицій.

Сеульською конвенцією 1985р. було утворено Багатобічне агентство по гарантії інвестиції

У рамках СНД укладено більше 10 міжнародних договорів з питань власності й інвестицій держав-учасниць, однією з яких є Конвенція про захист прав інвестора укладена в Москві 28.03.97р.

Згідно з її положеннями, стороною інвестиційних відносин може бути юридична чи фізична особа. Конвенцією встановлюється принцип сприяння у інвестиційній діяльності, за винятком вилучень, що можуть установлюватися національним законодавством країни-реципієнта. Перелік вилучень містить назви галузей, підприємств, організацій, що відповідно до національного законодавства сторін не підлягають приватизації, чи існуванню або іншим формам роздержавлення власності.

Конвенцією закріплені також і пріоритетні галузі здійснення інвестицій, і питання захисту інвестицій від процедур націоналізації і реквізиції; відшкодування збитку, заподіяного інвестору неправомірними рішеннями і діями (бездіями) державних органів або посадових осіб. Причому, компенсація за нанесення збитку інвестору виплачується у валюті, в якій здійснені інвестиції.

Джерелами міжнародного інвестиційного законодавства є й двосторонні угоди про підтримку здійснення і захисту іноземних інвестицій, або відповідні розділи міжнародних торгових договорів.

Крім зазначених основних видів міжнародних економічних договорів практиці міждержавної економічної взаємодії відомі й інші спеціальні різновиди, що регулюють економічні відносини, наприклад, у галузі транспорту, туризму, охорони інтелектуальної власності, міжнародного регулювання зв'язку, сільського господарства тощо.

 


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  5. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  6. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  7. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  8. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  9. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  10. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  11. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
  12. Автоматизація метрологічної діяльності




Переглядів: 636

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Довгострокові комплексні угоди про економічне, промислове і науково- технічне співробітництво | Економічний суд СНД

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.