Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Українські класифікатори техніко-економічної інформації

З розвитком інформаційних технологій набули актуальності методи класифікації і кодування інформації. Без державних класифікаторів є неможливим вирішення проблеми узгодження міжвідомчих потоків інформації. Крім того, класифікатори дають можливість забезпечити порівняня різноманітних національних та міжнародних організацій з стандартизації, а також інформаційну сумісність міжнародних і національних інформаційних систем.

У колишньому СРСР існували своя науково-методична база і широка система класифікаторів техніко-економічної інформації. Ще й зараз є чинним комплекс міждержавних стандартів Єдина система класифікації і кодування техніко-економічної інформації. До неї входили стандарти, номери яких починалися з цифри 6 (приклад ГОСТ 6.01.1-87 ЄСК. Основні положення). Проте сучасні ринкові умови в економіці зажадали істотної модернізації чинних класифікаторів і створення нових. В Україні здійснюється перехід на прийняту в міжнародній практиці систему обліку і статистики, що узгоджена з вимогами розвитку ринкової економіки. Відповідно формується зараз національна Єдина система класифікації і кодування техніко-економічної і соціальної інформації (ЄСКК). Складові цієї системи - класифікатори техніко-економічної і соціальної інформації, засоби ведення класифікаторів, нормативні і методичні документи з розроблення, ведення і застосування класифікаторів.

Об'єктами класифікації і кодування в ЄСКК є: статистична інформація, управлінська діяльність, макроекономічна фінансова і правоохоронна діяльність, банківська справа, бухгалтерський облік, стандартизація, сертифікація, виробництво продукції, надання послуг, митна справа, торгівля і зовнішньоекономічна діяльність. Загальне керівництво і координацію робіт із створення ЄСКК здійснює Держстандарт. Протягом 1993-2000 років Держстандартом України прийнято 17 державних класифікаторів, і число їх буде розширюватися в міру інтеграції України у світову економіку.

При розробленні і впровадженні класифікаторів дуже важливим є врахування ступеня їх гармонізації з правилами міжнародної класифікації і відповідними стандартами, чому сприяє пряме затосування міжнародних стандартів, що регламентують правила класифікації і кодуванняю об'єктів техніко-економічної і соціальної інформації. Наприклад, класифікатор нормативних документів України створений на основі прямого застосування Міжнародного класифікатора стандартів ISO. Цей документ містить рекомендації з побудови каталогів, покажчиків, тематичних переліків, автоматизованих баз даних нормативних документів. Виконання цих рекомендацій забезпечує оптимальні умови для ефективного інформаційного забезпечення і міждержавного обміну інформацією.

Основним принципом, на якому базується ведення національного фонду стандартів, а також класифікаторів інформації є насамперед забезпечення актуальності кожного інформаційного об'єкта, тобто насамперед є необхідним своєчасне внесення змін до нормативних документів, а також доведення цієї нової інформації до користувачів.

Зараз на стадії впровадження знаходиться більше як 25 взаємопов'язаних між собою класифікаторів. Це серйозний крок до забезпечення достовірною інформацією всіх органів державної влади України, а також для забезпечення порівняння і обміну інформацією між Україною і іноземними державами.

 


Читайте також:

  1. III. Українські ліберальні партії.
  2. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  3. Аналіз зовнішньої інформації
  4. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  5. Аналіз та інтерпретація інформації
  6. Аналіз та узагальнення отриманої інформації.
  7. Аналіз якості виробничої інформації
  8. Аналітико-синтетична переробка інформації
  9. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  10. Антоніми в українській мові
  11. Асиміляції приголосних в українській мові
  12. Багатозначність слів у сучасній українській мові




Переглядів: 788

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Національний центр міжнародної інформаційної мережі ISONET WTO | Видавнича та пропагандистська діяльність Держстандарту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.