Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фізіологічна роль та гігієнічне, епідеміологічне значення води.

Утилізація та знешкодження відходів. Очисні споруди.

У населених місця у процесі життя і діяльності людини безперервно утворюються різноманітні відходи: нечистоти, помиї, кухонні залишки, сміття приміщень, вуличне сміття, побутові, банно-пральні і промислові стічні води, будівель відходи, різноманітні тверді відходи підприємств тощо.

Санітарний та епідемічний стан населених місць значною мірою залежить від правильної організації очищення. Неприбрані тверді відходи забруднюють грунт, на подвір’ях та вулицях під вітру утворюється пил, який проникає в приміщення і забруднює їх.

З фекалій, гною та сечі виділяються смердючі гази, які забруднюють повітря. Органічні речовини та висока вологість сміття приміщень сприяють розвитку сапрофітів, які містяться в ньому, головним чином гнильних, що розкладають органічні речовини. У відходах можуть бути яйця гельмінтів, а також бактерії та віруси – збудники багатьох інфекцій. Мікроорганізми зберігають у відходах життєдіяльність і вірулентність кілька місяців, а споро утворювальні види і яйця гельмінтів – ще довше.

Відходи особливо нечистоти, у разі недостатнього їхнього очищення інтенсивно заражають збудниками захворювань грунт, водойми і підземні води.

Епідемічна небезпека відходів підвищується, якщо є сприятливі умови для розвитку в них мух.

Очищення населених місць передбачає комплекс науково обґрунтованих і планових заходів щодо збирання, видалення знезаражування й утилізація відходів.

Відходи ділять на 2 групи:

1. рідкі нечистоти, помиї, промислові стічні води, атмосферні опади;

2. тверді – хатнє сміття, кухонні відходи, гній, виробничі відходи, трупи тварин.

У сільських умовах нечистоти і інші побутові відходи можна збирати, знезаражувати, й утилізувати на присадибній ділянці або на полях розташованих поблизу. У населених пунктах міського типу система видалення відходів із населених місць залежить від характеру відходів.

Для видалення рідких відходів використовують дві системи: вивізну і сплавну (каналізація): вивозять за межі населеного пункту або сплавлюють по трубам. Каналізація є найдосконалішим методом, вона витісняє вивізну систему. Сміття, тверді відходи видаляють переважно шляхом вивезення у спеціально відведені місця, де їх знезаражують.

 

Здоров'я та життя людини тісно пов'язані з одним із компонентів навколишнього середовища — водою, яка має важливе фізіологічне значення для організму. Тіло людини містить близько 72 % (42—48 л) води. Вода бере безпосередню участь у процесі травлення, обміну речовин, транспорті поживних речовин, виділенні з організму продуктів обміну, терморегуляції. Фізіологічна потреба у воді дорослої людини становить до 3 л на добу. Втрата води в об'ємі 1—5 % від маси тіла зумовлює видимі патологічні зміни: млявість рухів, дратівливість, сонливість, підвищення температури тіла; втрата 10 % — виникнення судом, а втрата води в об'ємі 20—25 % від маси тіла (12—15 л) при температурі повітря 30 °С може спричинити смерть.

Епідеміологічне значення. Вода може бути причиною розвитку та поширення інфекційних захворювань: холери, черевного тифу, паратифів, дизентерії, лептоспірозу, туляремії, бруцельозу, сибірки, вірусного гепатиту А, поліомієліту, ентеровірусних захворювань, аскаридозу, трихоцефальозу, шистосомозу.

Збудники цих інфекційних захворювань можуть потрапляти у воду з випорожненнями хворих та бактеріоносіїв при масових купаннях, пранні забрудненої білизни, скиданні нечистот у водоймище, просочуванні до підземних вод рідини з вигрібних ям, а в колодязну воду — у разі використання індивідуальних відер. При централізованому водопостачанні збудник може потрапити у водогінну мережу в разі пориву труб та ремонту обладнання, у разі високого стояння ґрунтових вод під час просочування в труби талих та атмосферних вод. Збудники здатні жити у воді відкритих водойм від 4 до 180 днів.

Господарче значення. Вода необхідна для підтримання чистоти громадських будівель, поливання вулиць і зелених насаджень, проведення загартувальних та масових оздоровчих заходів. У лікарській практиці широко застосовують мінеральні води та бальнеологічне лікування. Воду витрачають на підтримання чистоти тіла, прання білизни, приготування їжі та миття посуду, прибирання житла, вилучення нечистот за допомогою каналізації. Велика кількість води необхідна і для промисловості, сільського господарства та гідроенергетики. Ця потреба людини визначається не лише забезпеченням фізіологічних потреб, а й витратами на гігієнічні, господарчі, виробничі цілі.

 


Читайте також:

  1. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  5. Iсторичне значення революції.
  6. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  7. Ocнoвнi визначення здоров'я
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  11. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  12. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості




Переглядів: 2460

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Самоочищення грунту. Очищення населених місць. | Джерела і системи водопостачання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.