Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Метод бухгалтерського обліку

Господарські процеси

 

До господарських процесів належать процеси постачання, виробництва і реалізації.

Для того щоб виробництво продукції могло здійснюватися безперебійно, перед ним повинен бути здійснений процес постачання, а після виробництва має відбутися процес реалізації. Ці три фази весь час змінюють одна одну, створюючи на підприємстві безперервний кругообіг засобів.

Процес постачання як об'єкт бухгалтерського обліку включає господарські операції з придбання сировини, матеріалів та інших предметів праці, необхідних для виробництва продукції.

Зокрема, бухгалтерському обліку підлягають тільки ті господарські операції, які пов'язані з рухом господарських засобів.

Процес виробництва – це створення готової продукції, у ході якого виробничі сили (люди, які мають здатність до праці) і засоби виробництва (машини, устаткування, інструмент) впливають на предмети праці, змінюють їх форму, надають їм властивостей готової продукції.

Процес реалізації – це перетворення виробленої продукції з товарної форми на грошову, тобто передача її покупцям і отримання за неї коштів. Процес реалізації включає господарські операції, пов'язані з відвантаженням готової продукції покупцям і надходженням грошових коштів від покупців.

 

 

Сукупність способів і прийомів, що дозволяють отримати всебічну картину господарської діяльності підприємства, називається методом бухгалтерського обліку.

Бухгалтер у своїй практичній роботі повинен відповісти на такі запитання:

· коли повинна бути зареєстрована господарська операція;

· яка вартісна оцінка господарської операції;

· як відобразити господарську операцію на рахунках бухгалтерського обліку, у балансі та звітності.

Усі ці питання є основні елементи бухгалтерського обліку. Слід відзначити, що існують різні думки щодо них. Ми зупинимося на традиційних елементах бухгалтерського обліку.

Так, метод бухгалтерського обліку включає способи:

· первинного спостереження за об'єктами обліку;

· вартісного вимірювання об'єктів обліку;

· класифікації даних про об'єкти обліку;

· підсумкового узагальнення облікових даних.

Усі перераховані способи взаємопов'язані.

До елементів методу належать: документація, інвентаризація, рахунки, подвійний запис, оцінка, калькуляція, баланс і звітність.

Початком бухгалтерського обліку є сприйняття господарської операції, визначення її належності до об'єктів бухгалтерського обліку, а також реєстрація господарської операції. Формування господарських операцій здійснюється в документах.

Документація – це спосіб первинного відображення об'єктів бухгалтерського обліку за допомогою їх документального оформлення.

Інвентаризація – це перевірка активів і зобов'язань підприємства, у ході якої зіставляються і документально підтверджуються їх фактична наявність, стан і оцінка. Об'єкти і періодичність проведення інвентаризації визначаються власником (керівником) підприємства, крім випадків, коли її проведення є обов'язкове згідно з законодавством України. Інвентаризація проводиться шляхом перерахунку, вимірювання, зважування, а також звірення розрахунків на підставі документів.

Калькуляція є спосіб групування витрат і визначення собівартості готової продукції, виконаних робіт, наданих послуг, придбаних матеріальних цінностей.

Бухгалтерський рахунок – це спеціальний прийом, що дозволяє здійснювати економічне групування господарських засобів і поточний облік однорідних господарських операцій.

Подвійний запис на рахунках – це спосіб реєстрації даних на рахунках бухгалтерського обліку, за якого дані про господарські операції, відображені в грошовій оцінці, записуються в однакових сумах за дебетом одних і кредитом інших рахунків.

Баланс – звіт про фінансовий стан підприємства, що відображає на певну дату його активи, зобов'язання та власний капітал.

Бухгалтерська звітність – звітність, яка складається на основі даних бухгалтерського обліку для задоволення потреб певних користувачів.

Перераховані елементи методу бухгалтерського обліку функціонують у взаємозв'язку й становлять характеристику бухгалтерського обліку, його відмінність від інших видів господарського обліку.


Читайте також:

  1. D) методу мозкового штурму.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I Метод Шеннона-Фано
  4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  6. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Автоматизовані форми та системи обліку.
  9. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  10. АгротехнІЧНИЙ метод
  11. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  12. Адміністративні (прямі) методи регулювання.




Переглядів: 795

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Предмет бухгалтерського обліку | III. Бухгалтерський баланс

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.