Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік процесу праці та її оплати

VI. Облік основних господарських процесів

 

У ході використання коштів та матеріальних засобів підприємства, які перебувають у безперервному русі внаслідок проведення господарських операцій, здійс­нюються господарські процеси. Вони є найважливі­ші об'єкти бухгалтерського обліку й відобража­ють господарську діяльність кожного підприємства. Під господарським процесом розуміють сукупність однорідних операцій, спрямованих на виконання пев­ного господарського завдання.

Здійснення будь-якого господарського процесу завжди пов'язане із застосуванням праці та її оплатою. Облік цього процесу має забезпечити конт­роль за використанням праці, рівнем її оплати, здійс­ненням розрахунків із робітниками і службовцями.

Усі дані первинних документів, що в них відображе­ні витрати праці та нарахована оплата її, групують окремо за прізвищами працівників для того, щоб підраху­вати оплату кожному, а також за напрямками витрат від­повідно до процесів, за виконання яких була нарахована оплата. Це дає можливість віднести нараховану оплату на витрати саме того виробництва, із яким вона пов'язана.

У бухгалтерському обліку розрахунки з оплати праці фіксуються на рахунку 66 «Розрахунки з оплати праці». Це пасивний рахунок. На кредиті цього рахунка відобра­жають нараховану оплату, установлені доплати, премії та інші виплати, а на дебеті — суми встановлених утримань та фактичних виплат заробітної плати. Сальдо за вказаним ра­хунком є кредитове і показує заборгованість підприємства робі­тникам і службовцям з оплати праці. Чинними положеннями пе­редбачено, що на суму нарахованої оплати всі підприємства в обов'язковому порядку здійснюють установлені законом нараху­вання (на створення пенсійного фонду, на соціальне страхування, збір на випадок безробіття). Ці нарахування є додатковими ви­тратами підприємства, і їх відносять на витрати тих виробництв і господарств, на які була віднесена нарахована базова оплата праці. При цьому на суму вказаних нарахувань у пенсійний фонд і соціальне страхування та на суму збору на випадок безробіт­тя кредитують рахунок 65 «Розрахунки за страхування».

Чинне законодавство передбачає здійснення утримань із нарахованої заробітної плати, воно ж визначає і відповід­ну величину цих утримань. До них відносять: прибутковий пода­ток з громадян, стягнення за виконавчими листами (аліменти та ін.), відрахування в пенсійний фонд та на соціальне страхуван­ня. Усі види утримань відображають на дебеті рахунка 66 «Роз­рахунки з оплати праці».

Виплата заробітної плати відображається на дебеті рахунка 66 «Розрахунки з оплати праці» і кредиті рахунка 30 «Каса». За­робітна плата виплачується робітникам і службовцям протягом трьох повних робочих днів. Своєчасно не одержана працівником заробітна плата називається депонованою й обліковується на окремому субрахунку рахунка 66 «Розрахунки з оплати праці».

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. IV. План навчального процесу.
  6. IX. Відомості про військовий облік
  7. IX. Відомості про військовий облік
  8. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  9. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  10. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  11. Автоматизовані форми та системи обліку.
  12. Адаптація працівників.




Переглядів: 1011

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація рахунків за призначенням і структурою | Облік процесу виробництва

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.