Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика учасників інвестиційного процесу

Організаційні форми капітального будівництва.

В капітальному будівництві існують наступні організаційні форми будівництва: госодарський спосіб, підрядний спосіб, будівництво об’єктів “під ключ”, мішаний.

При господарському способі будівництво об’єктів здійснюється власними силами засновника чи інвестора. Для цього в організаційній структурі замовника створюється будівельно-монтажний підрозділ, який і здійснює будівництво. Даний спосіб застосовують при реконструкціях чи розширенні існуючих підприємств, при будівництві незначних об’єктів, тобто в тих умовах, коли немає можливості організувати рівномірне завантаження будівельних кадрів. Недоліки: мала оснащеність високопродуктивною технікою, невисокий рівель кваліфікації робочих, неритмічність будівельних процесів, низький рівень продуктивності праці. Переваги: скорочення часу на різні погодження, які пов’язані із залученням підрядних організацій, загальна зацікавленість колективу та керівництва у швидкому і якісному проведенні робіт.

При підрядному способі будівельного об’єкту здійснюється постійно-діючими спеціальними будівельними і монтажними організаціями за договором із замовником. Замовник дає підряднику майданчиу для будівництва, видає проектно-кошторисну документацію, забезпечує фінансування, постачає технологічне, енергетичне та інші види обладнання, здійснює технічний нагляд.

При формі будівництво об’єктів “під ключ”функції замовника передаються генеральному підряднику. Перевага: збільшується зацікавленість генпідрядника в економічному витрачанні кошторисного ліміту.

Мішаний спосіб – здійснюється виробнича кооперація підрядної організації та замовника; основні конструкції будівель та споруд виконують підрядним способом, решту робіт – господарським.

 

В системі капітального будівництва в якості основних учасників інвестиційного процесу виступають організації, які відповідно виконаним функціям називаються: інвестор, замовник, забудовник, підрядник і проектувальник. Інвестор суб’єкт інвестиційної діяльності, який здійснює фінансування будівельного об’єкту за власні чи за позичені засоби. Інвестор визначає сферу капітальних вкладень, розробляє умови контрактів на будівництво об’єкту; приймає рішення відносно організаційних форм будівництва з метою визначення проектувальника, підрядника, постачальника шляхом об’яви торгів чи власних пропозицій, здійснює фінансово-кредитні відносини з учасниками інвестиційного процесу. Інвестор може виступати в ролі замовника, кредитора, покупця будівельної продукції, забудовника.

В якості інвестиції інвестор може використовувати: грошові засоби, банківські депозитні вклади, акції, облігації, векселя; рухоме і нерухоме майно; інтелектуальні цінності; земельні ділянки, інші природні ресурси.

Замовник юридична та фізична особа, яка прийняла на себе функції організатора і керівника по будівництву об’єкту, починаючи від розробки техніко-економічного обґрунтування і до здачі об’єкта в експлуатацію.

Забудовник юридична чи фізична особа, яка має права на земельну ділянку під забудову. Замовник на правах оренди використовує цю ділянку.

Підрядникбудівельна фірма, яка здійснює за договором підряду будівництво об’єкта. Генпідрядник відповідальний перед замовником за будівництво об’єкту у повній відповідальності з умовами договору, може залучати на умовах субпідряду спеціалізовані БО, підприємства.

Проектувальникпроектна чи науково-дослідна фірма, яка здійснює за договором чи контрактом із замовником розробку проекту об’єкта. Генпроектувальник для розробки спеціалізованих розділів проектів може залучати різні проектні та науково-дослідні організації, при цьому несе повну відповідальність за якість проекту.

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  4. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  5. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  6. II. Поняття соціального процесу.
  7. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  8. IV. План навчального процесу.
  9. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  10. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  11. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  12. Автокореляційна характеристика системи




Переглядів: 1131

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Знання та вміння інженера будівельника | Поняття про тендери.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.