Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теплопровідність, від’ємний температурний коефіцієнт електричної провідності, властивість добре відбивати світлові хвилі, пластичність.

Метали мають величезне значення в розвитку людської цивілізації. З давніх-давен людству відомі золото, срібло, мідь та залізо. Сучасна металургія отримує для потреб техніки більше 60 металів та на їх основі понад 5000 сплавів.

Розглянемо положення елементів-металів у Періодичній системі хімічних елементів Д. І. Менделєєва. До металічних елементів відносяться елементи головних підгруп І та ІІ груп (крім Гідрогена), всі елементи побічних підгруп та елементи головних підгруп III – VII груп, що знаходяться під діаголлю Бор-Астат. Згідно будови атомів це s-елементи (крім Гідрогену), всі d- nf f-елементи та p-елементи, що розташовуються над діагоналлю Бор-Астат.

Атоми елементів-металів на зовнішньому енергетичному рівні містять невелику кількість електронів — від одного до трьох, зрідка — чотири. Намагаючись набути стійкої електронної конфігурації інертних газів, металічні елементи легко віддають електрони, утворюючи катіони. Чим менше електронів міститься на зовнішньому енергетичному рівні і чим більший радіус атома, тим легше атом металічного елемента перетворюється на відповідний катіон. За цієї причини в періодах при збільшенні заряду атомного ядра, металічні властивості послаблюються, а в групах — посилюються.

Якщо в Періодичній системі провести діагональ від Берилію до Астату, то зліва внизу розміщуватимуться елементи-метали (до них також належать метали побічних підгруп – d-елементи). Елементи, які розміщені поблизу діагоналі, мають амфотерні властивості (Ве, Аl та ін.)

Лужні елементи: Літій, Натрій, Калій, Рубідій, Цезій і Францій утворюють головну підгрупу першої групи Періодичної системи елементів. Усі періоди (за винятком першого) починаються з лужних металів. На зовнішньому електронному шарі атомів лужних елементів міститься один валентний електрон, тому лужні елементи — сильні відновники: всі вони легко окиснюються, вступаючи в реакції з киснем, галогенами і з сіркою.

Елементи: Кальцій, Стронцій, Барій називаються лужноземельними металічними елементами. Назва виникла за часів алхімії і пояснюється тим, що оксиди цих металів («землі» алхіміків) проявляють у водних розчинах лужні властивості.

Перехідні метали виділяють на підставі незавершеності внутрішніх електронних оболонок їх атомів. Термін «перехідні» пов'язаний з тим, що в періодах ці елементи розташовуються між s- та р-елементами. Перехідні метали, у свою чергу, підрозділяють на d-елементи, у яких відбувається заповнення 3d-, 4d-, 5d- і 6d-підоболонок, і f-елементи, у яких заповнюється 4f- (лантаноїди) або 5f-підоболонка (актиноїди).

Для того, щоб визначити, чи є елемент металічним, необхідно враховувати такі його характеристики:

· на зовнішньому енергетичному рівні, як правило, знаходяться один-два, рідше – три електрони;

· останній підрівень атома, який заповнюється електронами, - це s-, d- та f- підрівні, рідше – p-підрівень;

· металічні елементи утворюють оксигеновмісні сполуки основного характеру, а газуватих гідрогеновмісних сполук не утворюють;

· атоми металічних елементів, на відміну від неметалічних, віддають електрони, утворюючи прості катіони, і є відновниками в хімічних реакціях. Це характерна властивість металічних елементів.

Ме0 - nệ = Меn+

 


Читайте також:

  1. А середній коефіцієнт росту в такому випадку визначається як
  2. А. Фінансові коефіцієнти
  3. А. Фінансові коефіцієнти
  4. Агресивний тип дивідендної політики включає метод стабільного приросту дивідендів і метод постійного коефіцієнта виплат.
  5. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  6. Аналіз фінансових коефіцієнтів.
  7. Аналіз фінансової звітності методом коефіцієнтів
  8. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  9. Біноміальні коефіцієнти
  10. В /дуже добре/ 82-89 балів
  11. Визначення коефіцієнта оборотності активів
  12. Визначення коефіцієнта чистого прибутку




Переглядів: 624

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція № 4 | Металічний хімічний зв’язок і металічні кристалічні ґратки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.