Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обробка даних. Основні операції в умовах АРМ.

Водночас обробка даних може здійснюватись централізовано (рис. 7.1) і децентралізовано (рис. 7.2).

 

Часто розподілена обробка даних одночасно є децентралізованою і реалізується у вигляді АРМ. Тепер така обробка є домінуючою. Раніше переважали централізовані технології, що спонукались характером існуючих численних обчислювальних установок (обчислювальних центрів тощо).

Комп’ютерні технології постійно вдосконалюються і відрізняються між собою використанням також певних технічних досягнень. За останнє двадцятиріччя основними з них були такі.

1. Застосування і подальше удосконалення гнучких дисків (Floppy Discs), що надало можливість використовувати недорогі транспортабельні носії інформації для запису даних і програм, дозволило різко розширити коло користувачів.

2. Установлення на комп’ютерах жорстких дисків (так званих вінчестерських дисків — Hard Drives), які порівняно з гнучкими дисками на даний час можуть мати в тисячу разів більшу ємність нагромадження даних, високу надійність, вимагають значно менше часу для доступу до даних і водночас мають малі габарити.

3. Використання компакт-дисків (CD-ROM — Compact-Disc — Read Only Memory), що за обсягом пам’яті дорівнюють кращим моделям жорстких дисків, але подібно гнучким дискам можуть вийматися з дисководів, зручні для поширення зорової, слухової і текстової інформації, різних програм.

4. Упровадження з початку 80-х років у комп’ютерні технології «миші» (The Mouse), яка дозволила суттєво поліпшити взаємодію користувача з ЕОМ, особливо в умовах використання операційної системи Windows і додатків до неї.

5. Використання в комп’ютерах більш продуктивних процесорів (серій 586, Pentium і т. ін.), що забезпечили можливість упровадження досконаліших технологій в умовах використання сучасних операційних систем і мереж; упровадження досконаліших процесорів цифрових сигналів (Digital Signal Processors) забезпечило також використання і поширення мультимедійної інформації.

6. Поява лазерних принтерів (Laser printers), які разом з новими програмними засобами змінили технологію видавничої справи, поліпшили умови і швидкість одержання та якість вихідних документів.

7. Упровадження рідинно-кристалічних дисплеїв (Liquid cristal displays), що дозволило створити малогабаритні портативні персональні комп’ютери з характеристиками графічного інтерфейсу, близькими до настільних персональних комп’ютерів.

8. Упровадження кеш-пам’яті (Сaching), наявність якої значно прискорює процес обміну даними. Кеш-пам’ять — це невелика додаткова швидкодіюча пам’ять для прискорення обміну між процесором і оперативною пам’яттю, чи процесором і компакт-диском, дисководом та ін.(дисковий кеш — disc cache).

9. Використання штрихових кодів, чіп-карт і інших носіїв, що дозволили автоматизувати процес зняття, передавання та обробки інформації.

10. Створення і використання електронної пошти, глобальних комп’ютерних мереж (INTERNET, FIDO і т. ін).

Останнім часом значного поширення набув навіть термін «нові інформаційні технології» (НІТ). Цей термін саме й пов’язується з виконанням технологічних операцій на основі новітніх перелічених та інших науково-технічних досягнень. Основними з них є такі:

1. використання спільних баз даних для різних організаційних структур в умовах мереж;

2. діалоговий режим роботи користувачів з комп’ютерними системами;

3. використання інтелектуальних ППП, баз моделей і баз знань для рішення задач користувачів;

4. широкі можливості виводу результатної інформації на різні носії з високою якістю та швидкістю;

5. впровадження високопродуктивних операційних систем і технічних засобів, що дозволяють розпаралелювати процеси, підтримувати багатозадачні режими, режими реального часу і т. ін.

Технологічні операції об’єднуються у відповідні етапи. Виділяють первинний, підготовчий і основний етапи. На первинному етапі здійснюється збір і реєстрація інформації в первинних документах, передача їх на машинну обробку. На підготовчому етапі виконується перенесення даних на машинні носії та їх контроль. На основному етапі здійснюється арифметична і логічна обробка даних та видача результатів. Але на практиці можливий варіант об’єднання всіх етапів в один, коли з допомогою датчиків інформація безпосередньо вводиться в ЕОМ і відразу ж оброблюється, або навпаки — з допомогою технічних засобів часткова попередня обробка інформації здійснюється на підготовчому етапі.
Операції технологічних процесів за рівнем механізації класифікуються на ручні, механізовані, автоматизовані і автоматичні, а за роллю в технологічному процесі на основні і контрольні.

Основні операції безпосередньо пов’язані з одержанням конкретного результату обробки даних, а контрольні забезпечують впевненість у точності і надійності результату.

Основні операції в умовах АРМ спеціаліста можуть бути, наприклад, такі.

1. Оформлення і контроль первинних документів.

2. Машинно-ручне введення оперативних даних в ЕОМ чи коригування інформаційної бази.

3. Одержання в діалоговому режимі відповідних машинограм, відеограм, графіків і т. ін.

Оскільки в умовах машинної обробки інформації використовується принцип однократного вводу інформації і єдиної інформаційної бази, то практично всі основні операції певним чином контролюються на відсутність помилок. Використовується візуальний метод контролю, машинні логічні (залежність між окремими атрибутами, діапазон змін) та обчислювальні методи, машинний контроль наявності кодів у довідниках перед обробкою оперативної інформації, верифікація і т. ін. Особливо поширеним методом контролю правильності введення і тим паче дистанційної передачі інформації є метод контрольних сум, коли попередньо на машинах одержують підсумки призначених для введення чи передачі даних (окремих показників, інформації документа чи всього масиву даних), а потім такі самі підсумки при одержанні інформації робить комп’ютер та їх зіставляє. Результати, що не збігаються, видаються на екран дисплея чи принтер.

Метод верифікації полягає в повторному наборі тих самих даних і машинному їх зіставленні для виявлення розбіжностей. Але цей метод трудомісткий.

Підвищення надійності методів контролю інформації забезпечується в комп’ютерних технологіях можливістю у процесі роботи на комп’ютері звертатися до посадових інструкцій і методичних матеріалів, використанням програмного контролю послідовності виконуваних робіт та їх блокування за наявності порушення, активним способом виправлення помилок в умовах їх попереднього висвітлення на дисплеї чи принтері.
Надійність інформаційних технологій значною мірою також залежить від надійності зберігання даних, запобігання їх можливої втрати (особливо в мережах, про що докладніше — у розд. 9), пошкодження тощо. Для цього використовується комплекс юридичних, технічних, програмних, організаційних, технологічних засобів. В останньому випадку створюються страхові копії масивів на різних носіях або застосовується зберігання трьох поколінь масивів («дід», «батько», «син» та інші). З появою останньої копії перша знищується, але будь-яке втрачене покоління можна відновити з допомогою двох інших.
При створенні проектної документації з описом технологічних процесів використовуються спеціальні символи для графічного зображення процесів, джерел і носіїв інформації, основні з яких наведено далі (ГОСТ 19.701-90).

 

У схемах технологічного процесу послідовність виконуваних операцій позначається відповідними символами процесу. Ліворуч від символа процесу може вказуватись відповідним символом вхідна інформація, справа — вихідна. Символи процесів і даних сполучаються між собою переважно прямими лініями, що вказують на послідовність процесу (якщо напрям руху згори вниз чи зліва направо). Якщо напрям руху знизу вгору чи справа наліво, то для з’єднання обов’язково використовується пряма лінія зі стрілкою.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. II. Основні засоби
  3. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  4. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  5. Аксіоматика структурних і складних типів даних. Структурні типи даних.
  6. Активні операції банків
  7. Активні операції комерційних банків
  8. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  9. Алгебраїчні операції
  10. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  11. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
  12. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.




Переглядів: 1012

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 5. Створення комп’ютерних технологій | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.