Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Співбесіда при прийомі на роботу

У процесі пошуку роботи Вам знадобляться наполегливість й уміння переконувати співрозмовників у тім, що Ви є саме тією людиною, що їм потрібна. При цьому пам’ятайте вислів К . Гольдоні: «Той, хто говорить багато, не може говорити добре". До того ж більшість із нас - погані слухачі. Ми так зайняті тим, що збираємося запитати або сказати, що пропускаємо мимо вух те, про що говорить наш співрозмовник.

Подобається Вам це чи ні, але близько 90 % першого враження, що Ви справляєте, доводиться на початкові хвилини спілкування. Далі, частково на те, що Ви сказали, а все інше - на Вашу манеру поведінки і Вашу манеру одягатися. У народі говорять: "По одежинці зустрічають - по розуму проводжають", тому найкраще одягти, йдучи на співбесіду, темно-синій костюм, білу бавовняну сорочку, відповідну краватку, чорні туфлі на шнурках і годинник із класичним циферблатом. Жіночий варіант - темна спідниця, біла бавовняна блузка й витончені (модельні) туфлі. Колготки обов'язкові.

І все-таки важко дати певну пораду відносно одягу, оскільки багато чого залежить від того, яку сферу діяльності Ви вибрали: якщо комерцію, то приходьте в костюмі, якщо рекламне агентство, спокійно можете дозволити собі яскраві одежі. Істотно лише те, щоб Ви себе добре почували в цьому одязі. Але виконання нижченаведених вимог украй бажано:

- одяг повинен бути в гарному стані, чистий і добре відпрасований;

- взуття (крім замшевого) повинне бути начищене до дзеркального блиску;

- якщо у Вас у будинку є тварини, ретельно очистіть одяг від їхньої шерсті.

Для чоловіків неприйнятні червоні шкарпетки й шовкові сорочки. Жінкам варто попередньо переконатися в тім, що нова спідниця не занадто коротка, і не забути покласти в сумочку запасну пару панчіх або колготок.

До співбесіди потрібно якомога краще підготуватися. Не покладайтеся на свою чарівність і природну гостроту розуму. Перечитайте ще раз оголошення про вакансії й подумайте, що Ви їм можете запропонувати відповідно до їх вимог. Компанії або фірми, відбираючи кандидатів, рідко зустрічають ідеального претендента, і Ваше завдання - переконати їх у тім, що Ваша кандидатура найбільш підходяща. По можливості з'ясуєте, хто буде розмовляти з Вами, і подумайте, про що вони можуть Вас запитати, Сплануйте свою поїздку за часом. Немає ніякого виправдання Вашому запізненню на зустріч. Приїдьте набагато раніше, щоб підготуватися до бесіди. Якщо ж прибули занадто рано - почекайте на вулиці. Деякі керівники розцінюють ранній приїзд як невміння розпоряджатися своїм часом. Розмовляючи із секретарем, пам'ятайте, що його можуть запитати про враження, зробленому Вами.

Тримайтеся впевнено, не забувайте про гарну поставу, посміхайтеся й будьте настроєні привітно й дружелюбно стосовно осіб, що проводять співбесіду.

Підтримуйте зоровий контакт, але не "витріщайтеся".

Не сидіть зі схрещеними руками - вони створюють фізичний бар'єр і дають посилку співрозмовникові: "Я Вам не довіряю".

Підбудовуйтеся під співрозмовника: якщо він схрестив свої ноги, зробіть те ж саме. Наслідуйте його жестам, щоб створити "ефект дзеркала". Цим Ви даєте йому знати, що згідні з ним. Але "дзеркало" повинне у Вас виходити природно, інакше це може бути розцінене як передражнювання.

Непогано запам'ятати, що можуть означати деякі жести Вашого співрозмовника:

- смикає мочку вуха - продовжуйте, я Вас уважно слухаю;

- вивчає свій манжет або ремінець від годинника - нудьгує (Ви йому нецікаві);

- сидить, відкинувшись назад, - хоче послухати, що Ви йому ще скажете;

- відхиляється назад, склавши руки за головою, - хоче, щоб Ви переконали його;

- зненацька потирає підборіддя - зацікавлений тим, що Ви говорите;

- нахиляється вперед і потирає руки - дуже зацікавлений тим, що Ви говорите;

- піднімає нагору вказівний палець - гідно оцінює сказане Вами.

Не можна виразно знати, що у Вас запитають, але, готуючись до співбесіди, можна підвищити свої шанси, вправляючись у відповідях на деякі загальні питання. Почніть із найбільш імовірного - з оповідання про себе. Якщо Вас запитають про трудову діяльність, а Ви перемінили безліч робіт, не зупиняйтеся довго на давніх подіях. Зустрічі приділяється обмежений час, тому набагато важливіше розповісти про Ваші останні успіхи й досягнення. Тим більше, що вони вже вивчили Ваше резюме, у якому повідомляється саме основне з Вашої біографії.

Організація або фірма може запропонувати Вам свою форму анкети.

Перш ніж її заповнити:

- прочитайте її уважно;

- зніміть ксерокопію бланка, щоб використати його як чернетку для своїх відповідей;

- відповідайте на всі поставлені питання;

- поясніть всі перерви у Вашому виробничому стажі; уникайте негативної інформації про себе;

- зніміть копію із заповненої форми, щоб не забути те, про що Ви їм повідомили.

Перш ніж вказувати в заяві рекомендуючих, зателефонуйте їм, щоб вони були готові відзначити Ваші кращі ділові якості.

Отже, Ви зайшли в кімнату для співбесіди.

Посміхніться й спокійно потисніть руку, якщо співрозмовник подав її вам. Почекайте, поки вас запросять сісти. Якщо очікування занадто затяглося, запитайте: "Де Ви дозволите сісти?"

Якщо Вам пропонують чай, каву або прохолодні напої, не відмовляйтеся. Один-два ковтки Вам не зашкодять, особливо якщо від хвилювання у Вас у горлі пересохло.

Кілька разів глибоко вдихніть, розслабтеся й будьте природні. У кріслі займіть зручне положення, але не горбатьтесь. Якщо під час розмови Ви любите жестикулювати, стежте, щоб не переборщити в цьому. Встановіть дружній зоровий контакт із людиною, що ставить питання. Не дивіться занадто пильно. Якщо Ви почуваєте себе ніяково, дивлячись в очі співрозмовникові, дивиться на крапку над переніссям - це спрацьовує. Якщо у Вас більше одного співрозмовника, адресуйте їм частину своєї відповіді.

"Мляве" рукостискання говорить про вашу непевність і безвільність. Рукостискання, що розтрощує суглоби, - це рукостискання хвалька або ж недалекої людини ("сила є - розуму не треба"). В ідеалі воно повинне бути міцним, але стриманим.

Стислість у відповідях - важливе достоїнство претендента. Перш ніж заговорити, зробіть невелику паузу. Не перескакуйте з одного на інше, дарма гаючи час. Співрозмовника більше цікавить якість, а не кількість Ваших відповідей. Не приділяйте занадто велику увагу початку Вашої трудової діяльності, набагато важливіші Ваші недавні досягнення.

Уважно слухайте, про що Вас запитують. Будьте готові до питань, на які Вам буде важко відповісти. Ваші співрозмовники, можливо, захочуть подивитися, як Ви відповідаєте в ситуації пресингу. Не намагайтеся відповісти сходу, коротка пауза тільки підкреслить Вашу вдумливість.

У кейсі, сумочці або кишені тримайте напоготові блокнот і ручку, щоб зробити необхідні позначки й наприкінці бесіди задати свої питання. Наприкінці зустрічі подякуйте співрозмовника й запитайте про Ваші подальші дії, підтверджуючи цим свій щирий інтерес до пропонованої роботи.

Під час співбесіди уникайте:

- паління, навіть якщо це робить Ваш співрозмовник;

- довгого оповідання про те, чому Ви пішли з колишнього місця роботи;

- розмови про особисті й домашні справи, якщо Вас про це не запитують;

- показу рекомендаційних листів, якщо Вас не просять про це;

- починати розмову про зарплату (звичайно наймачі тримають у розумі "вилку" зарплати й, якщо Ви запитаєте про оплату занадто рано, Вам назвуть більш низьку суму);

- переривати співрозмовника;

- забувати й плутати імена;

- робити вигляд, що у Вас є більш вигідна пропозиція, щоб підштовхнути до ухвалення рішення у Вашу користь.

Під час співбесіди пам'ятайте, що прийом на роботу - двосторонній процес. Зробіть усе від Вас залежне, щоб одержати необхідні відомості про Вашу майбутню роботу й створити враження про себе як про ділову людину. Починайте з питань, які показують Вашу зацікавленість:

- коли можна буде приступити до роботи;

- які будуть обов'язки;

- перед ким будете звітувати за результатами роботи;

- чи є система підвищення кваліфікації;

- які можливості просування по службі;

- яка відпустка за тривалістю;

- яка система страхування;

- чи доступне медичне обслуговування й чи поширюється воно на членів сім'ї;

- які умови оплати Вашої праці;

- види премій і порядок їхньої виплати.

Після співбесіди, можливо, Вам відразу повідомлять про ухвалене рішення. Але не падайте духом, якщо якийсь час будете перебувати в повній невідомості - працевлаштування іноді займає кілька тижнів. Однак якщо Вам обіцяли подзвонити в певний день, а цей день наступив і пройшов, то немає нічого страшного в тім, щоб поцікавитися, а чи не забули вони про Вас ?


Читайте також:

  1. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  2. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  3. Види переведення на іншу роботу
  4. Види прийомів, які існують в міжнародній практиці
  5. Виконати самостійну роботу.
  6. Використання прийомів комплексної рейтингової оцінки в аналізі кредитоспроможності суб’єктів господарювання.
  7. Випробування і запускання в роботу котельних агрегатів
  8. Включення в роботу.
  9. ВПЛИВ ГАЗУ НА РОБОТУ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ
  10. Графіки виходу на роботу, їх характеристика
  11. За роботу понад встано­влений службовий час за дні відпочинку та святкові дні грошове забезпечення військовослужбовцям додатково не виплачується!
  12. ЗАВДАННЯ НА КУРСОВУ РОБОТУ




Переглядів: 595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особисте резюме | Правила розмови по телефону

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.