Згідно із ст. 134 ЦК КТ створюється і діє на підставі засновницького договору, який складається і підписується тільки повними учасниками, вкладники в засновницькому договорі участі не беруть.
Засновницький договір КТ крім відомостей, передбачених ст. 88 ЦК (це відомості про порядок спільної діяльності повних учасників щодо створення товариства та умов передання йому майна учасників), має містити відомості про:
● розмір і склад складеного капіталу товариства;
● розмір та порядок зміни часток кожного з повних учасників у складеному капіталі;
● сукупний розмір вкладів вкладників.
Якщо внаслідок виходу, виключення чи вибуття у КТ залишився один повний учасник, засновницький договір переоформляється в одноособову заяву, підписану повним учасником. Якщо КТ створюється одним повним учасником, то установчим документом є одноособова заява (меморандум), яка містить усі відомості, встановлені ст. 134 ЦК для КТ.
У засновницькому договорі стосовно вкладників вказуються тільки сукупний розмір їх часток у майні товариства, а також розмір, склад і порядок внесення ними вкладів.
Майнова база КТ
Майнова база КТ формується за рахунок внесення грошових або матеріальних вкладів повних учасників та вкладників. Внесення вкладів вкладниками посвідчується свідоцтвом про участь у КТ.
Мінімальний розмір статутного фонду КТ не встановлено. Проте ст. 135 ЦК зроблене одне обмеження щодо створення складеного капіталу товариства, а саме: сукупний розмір вкладів вкладників не повинен перевищувати 50 % складеного капіталу КТ.
Наприклад, в утворюваному КТ «А» є два повних учасники, кожний з яких вніс до складеного капіталу товариства по 100 тис. грн. У цьому разі сумарні внески вкладників до складеного капіталу товариства не можуть перевищувати 200 тис. грн.
На момент реєстрації КТ кожний із вкладників повинен внести не менше 25 % від розміру свого внеску.