При кодовому розділенні каналів замість кожного інформаційного імпульсу, як це має місце при тимчасовому розділенні, в лінію посилається кодова комбінація, що має на початку характерна для даного індивідуального каналу ключова ознака і в другій частині передавану інформацію. Такою ознакою є частина кодової комбінації, вказуюча номер приймача. Інформаційна частина кодової комбінації змінюється за законом передаваного повідомлення. Оскільки прийом і розділення кодових комбінацій відбувається незалежно, то передача інформації по різних індивідуальних каналах може здійснюватися в часі як паралельно, так і послідовно. У цьому полягає принципова відмінність методу кодового розділення від тимчасового. Помітимо, що при паралельному способі передачі інформації число каналів в системах з кодовим розділенням різко зменшується, оскільки при формуванні групового сигналу можуть утворитися помилкові комбінації.
Системи з комбінаційним ущільненням.
Вони застосовуються тільки в дискретних каналах. Принцип його полягає в наступному. Хай п джерел з однаковою швидкістю формують двійкові символи з тривалістю h. Тоді число можливих реалізацій в даному інтервалі рівне N = 2".
Якщо сигнал в каналі має N станів, то кожним сигналом тривалістю /о можна передати інформацію про п джерела. Наприклад, для двох передавачів двійкових послідовностей можливо N = 4 стани (++; -+; +-; - -). Якщо передача вироблятиметься синусоїдальним сигналом з початковими фазами на інтервалі го= 45; 135; 225; 315°, то відрізок синусоїди з даною початковою фазою на інтервалі h несе інформацію про два передавачі. Слід помітити, що для такої роботи необхідно, щоб почала елементарних посилок всіх п передавачів співпадали.