Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розвиток об’єктної технології програмування (1992–2002)

 

Цей період історії ТП характеризувався появою та розвитком об’єктна-орієнтованого підходу (ООП) Г.Буча та мережі Інтернет. А для нас ще розвал СРСР, утворення незалежної України і п'яти інститутів в Кібцентрі, включаючи Інститут програмних систем НАН України.

Одним з головних напрямків інституту стала ТП и програмна технологія. Незабаром у 1993 р. була сформована «Тенденція розвитку технології програмування 90–х» (Андон П.І., Лавріщева К.М., УСиМ, 1993, № 3, с.22–29). У цій статті з точки зору врахування результатів дослідження ТП в колишньому СРСР і за кордоном SE були сформульовані такі перспективні напрями ТП:

– застосування ООП у процес проектування ПС;

– розробка комп'ютерній технології проектування ПС засобами CASE-систем (систем автоматизації з попереднього періоду);

– вивчення теорії придбання знань про об'єкти і функції у вигляді КПВ;

– стандартизація методів інтеграції ПС;

– розробка нових підходів з подання інтерфейсу;

– інженерія якості і підходи з досягнення надійності ПС.

Оцінюючи на сьогоднішній день позначені напрями можна сказати, що в Україні вони активно розвивалися в рамках фундаментальних проектів ІПС НАН України (1998–2011). Основним досягненням окремих проектів інституту – теорії та методології ООП до завдання предметної області об'єктами і відношеннями між ними. Об'єкти–методи об'єднуються в класи і підкласи, члени яких можуть успадковувати властивості інших об'єктів і бути поліморфними. При реалізації зв'язків між об'єктами задавалася за допомогою оператора віддаленого виклику RPC і мови опису інтерфейсного посередника. У ньому задаються дані для передачі іншому об'єкту та операції звернення до готових методам застосувань на сервері. Апарат ООП є більш високим рівнем проектування, розробки та інтеграції різних програмних об'єктів в розподіленому середовищі типу клієнт-сервер. Це середовище включає механізми реалізації та об'єднання різнорідних об'єктів в Sun Microsystems. На цей період була розроблена передова технологія побудови розподілених систем, об'єкти якої зберігаються на сервері, а звернення до них здійснюється засобами RPC і мовою опису інтерфейсів у клієнті.

Реалізація ООП.На той час ООП займалися всі, він приваблював всіх своєю математичної спрямованістю. Перша системна підтримка об'єктної моделі була виконана в системі CORBA групи OMG (Object Managerment Group). Аспекти реалізації ООП були реалізовані в системах СОМ, DCOM, DSOM. Головним способом взаємодії різних об'єктів в системі CORBA була мова IDL. Вона вперше реалізована і використовується брокером об'єктних запитів ORB CORBA для встановлення зв'язків між різномовними об'єктами в розподілених системах, які описуються мовами (С + +. Java, Smailtalk, Cobol, VSC + +, ADA та ін.), зв'язки між якими задаються мовою IDL. Дана методологія описана нами в монографії (1997) «Методи інженерії розподілених комп’ютерних застосувань» [42] і є першою роботою в Україні, в якій представлено інженерію застосувань, включаючи об'єктну технологію проектування розподілених застосувань, модель ЖЦ об'єктної технології та засоби моделювання структурної, поведінкової та функціональної моделі предметної області. В роботі дано аналіз засобів реалізації сервісів (Common Facility Service), послуг і засоби управління об'єктами.

Технологія якості ПС.Наступним важливим досягненням і внеском в індустрію ПП є розробка основ інженерії якості ПП за проектами ДКНТ. Їх було шість за тематикою ТП (1992–1998) в ІПС НАН України. В них були проведені дослідження міжнародного та вітчизняного досвіду в розробці високоякісних ПС і відповідних стандартів. Важливу роль у досягненні результатів за цим напрямом зіграв стандарт ISO/IEC 12207–96 «Процеси ЖЦ програмних засобів», в якому якість представлено окремим процесом, охоплює всі аспекти проектування, вимірювання і оцінювання показників якості на ЖЦ і кінцевого продукту.

В результаті досліджень був розроблений власний погляд на проблему якості, апробація моделей та методів якості в ряді проектів інституту з Міністерством збройних сил України, де особливо важливий випуск якісного ПП, включаючи надійність як основний показник якості. Крім того, важливу роль зіграло участь у проектах ДКНТ України, де ставилася мета розробки стандартів якості (А.Ф. Кулакова, 1992–1996 рр.) та організації «Софтрейтінг» для проведення оцінки якості ПП та сертифікації.

В ІПС НАНУ під керівництвом академіка П.І.Андона у відділі проведена розробка моделей і методів інженерії якості, що відображені у 10 методиках з якості, які регламентують процес розробки, вимірювання і оцінювання різних ПП на якість, витрати і вартість. Ці методики впроваджені в заказ з ПЗ МО України. По проблемам тестування, експертної і якісної оцінки ПС захищено три кандидатські дисертації (2004 – 2006).

Результатами досліджень були: підручник з основ програмної інженерії [33–39], керування програмними проектами та монографія «Основи інженерії якості ПС» колективу авторів з академіком П.І.Андоном [40]; доповіді на багатьох конференціях та викладання курсу «Програмна інженерія» в МФТІ (з 2001 р.), Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та за електронним підручником (www.intuit.ru).

Таким чином, роботи з розвитку ТП зробили значний вклад у сучасну ТП/SE у напряму досягнення якісних ПП, використання індустріальних методів побудови програм на лініях програм для проекту МО України.


Читайте також:

  1. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  2. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  3. OLAP-Технології
  4. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  5. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  6. PR-технології у виборчій кампанії.
  7. PR-технології.
  8. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  9. Web-технології
  10. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  11. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  12. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток




Переглядів: 573

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розвиток інтерфейсу в технології програмування (1976–1992) | Індустріальні основи технології програмування (2002–2012)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.