Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Побудова ПС засобами UML

Побудова ПС методом UML здійснюється у наступні етапи ЖЦ..

У UML передбачено загальний механізм організації деяких елементів системи (об'єктів, класів, підсистем і т.п.) у групи. Групування можливе починаючи від системи, далі до підсистем різного рівня деталізації і аж до класів. Результат групування називається пакетом.

Пакет містить у собі назву простору імен, що займають елементи, які є його складовими, і спосіб посилання на цей простір.

Це важливе для великих систем, що нараховують сотні, а іноді і тисячі елементів, і тому вимагають ієрархічного структурування.

При цьому підсистема розглядається як випадок пакета, що має самостійну функцію. Пакет може складатися з інших пакетів, класів, підсистем і т.п.

Об'єднання елементів у пакети може відбуватися за різними принципами, наприклад, якщо вони використовуються спільно або створені одним автором, або стосуються визначеного аспекту розгляду (наприклад, інтерфейс із користувачем, пристрій вводу/виводу і т.п.). На стадії реалізації до одного пакета можуть бути віднесені всі підсистеми, що у діаграмі розміщення зв'язані з одним вузлом.

 

Парадигма компонентного програмування

 

За оцінками експертів в інформаційному світі 75 % напрацювань із програмування дублюються (наприклад, програми складського обліку, нарахування зарплати, розрахунку витрат на виробництво продукції і т.п.). Більшість з цих програм типові, але кожного разу знаходяться особливості ПрО, що призводять до їх повторної розробки.

Компонентне програмування дозволяє уникнути цих проблем. Воно є подальшим розвитком ООП, заснованим на повторному використанні, специфікації компонентів і їхніх інтерфейсів, композиції та конфігурації компонентів. Зв’язки між компонентами містять у собі підтипи й еквівалентність, а об'єктні зв’язки — класи і суперкласи. Сформульовано багато визначень поняття «компонент». Наведемо одне з них.

Під компонентом розуміють самостійний продукт, що підтримує об'єктну парадигму, реалізує окрему предметну область і може взаємодіяти з іншими компонентами через інтерфейси.

Об'єкти розглядаються на логічному рівні проектування ПС, а компоненти – це безпосередня фізична, тобто програмна реалізація об'єктів. Співвідношення між об'єктами і компонентами неоднозначне. Один компонент може бути реалізацією декількох об'єктів або навіть деякої частини системи, отриманої при проектуванні. Зворотне співвідношення, тобто компонент – об’єкт, як правило, не виконується [8–13].


Читайте також:

 1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
 2. Аналіз даних засобами Excel
 3. АСОЦІАЦІЯ. ПОБУДОВА АСОЦІАТИВНОГО КУЩА
 4. Безпека при зберіганні, поводженні з лікарськими дезінфікуючими засобами та отрутохімікатами.
 5. Бухгалтерські рахунки, їх призначення, функції і побудова
 6. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
 7. Виконання територіальним управлінням засобами СЕП НБУ документів про арешт коштів банку (філії) за його кореспондентським рахунком.
 8. Д80.Парламент в ЗК.ознаки 81.Побудова та основні ознаки парламенту в ЗК.
 9. Дискретні радіодеталі, побудовані на основі провідникових і
 10. Електричними засобами вимірювань
 11. Емпіричні формули. Побудова формули лінійної залежності методом найменших квадратів
 12. З.5. Проектування ПС засобами ЖЦ з реалізації доменів
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Моделювання поведінки системи | Теоретичні аспекти компонентного програмування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.