Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Можливостей

 

Організаційна політика передбачає застосування влади індивідами чи групами з метою досягнення бажаних результатів. Влада виражає суспільні стосунки між двома особами, між особою та групою або між групами, які полягають в тому, що одна із сторін може на законній підставі і тривалий час змушувати іншу сторону до визначених дій, а також володіє засобами, які гарантують контроль за цими діями.

Особливим джерелом влади в організації виступають міжособистісні стосунки між менеджерами та підлеглими. Виділяють наступні види влади:

Ø винагороджувальну (впливає на поведінку інших, винагороджуючи бажану поведінку),

Ø примусову (здійснюється шляхом покарання за небажану поведінку),

Ø легітимну (вплив на поведінку підлеглих завдяки позиції менеджера в організаційній ієрархії),

Ø експертну (використовує свої таланти, знання і навички)

Ø репутаційну.

Слід звернути увагу на те, що і менеджери, і працівники мають численні міжособистісні важелі влади, і до того ж, ці важелі залежать один від одного. Способи використання менеджерами і працівниками одного з важелів влади можуть або посилювати, або обмежувати ефективність влади інших. Наприклад, менеджерів, які розподіляють винагороди, часто мають більше репутаційної влади, ніж ті, хто їх не розподіляє. Використання примусової влади може зменшити репутаційну владу. Працівники нижчого рівня, незважаючи на розташування в організаційній ієрархії, можуть бути значно впливовішими ніж менеджер.

Важливу роль у здійсненні влади відіграє процес обміну в здатності впливати на поведінку інших. Якщо застосування влади використовується неефективно, впливові особи можуть користуватися тими, хто має меншу владу в організації, і замінювати легітимні інтереси організації своїми власними.

Ефективне використання влади має на меті впливати на поведінку інших у спосіб, що погоджений з потребами організації та потребами працівників.

  Діяльність людей, які працюють на досягнення цілі, вимагає ефективного управління. «Якщо скрипаль може грати один, то оркестр потребує диригента» - цей вислів К.Марса, класичного економіста ХІХ ст., виражає смисл менеджменту, ролі керівника, здатного вести за собою, знати та передбачувати.

 

СМИСЛ Впливати наусвідомленнявласної відповідальності, мобілізовувати, діяти самостійно
ЕКСПЕРТИЗА Приділяти власний час, супроводжувати та направляти  
ПОВЕДІНКА Бути з тих, за ким слідують  
ВЛАДА Зобов’язувати виконувати вчасно Керувати та організовувати  
Ефективний менеджер

 

 

Існують різноманітні методи впливу, за допомогою яких особи чи групи намагаються виявляти владу чи впливати на поведінку інших. Найбільш ефективними методами впливу вважаються раціональне переконання (використання логічних аргументів і фактів), натхненний заклик і консультації, а найменш ефективними – тиск (застосування вимог, загроз чи постійного нагадування) і легітимність (звернення до авторитету або узгодженості з політикою, практикою чи традиціями). Таким чином, менеджери, які можуть ефективно впливати на поведінку інших, мають чітко розуміти важелі влади, а також справедливо їх застосовувати.

З метою досягнення цілей організації менеджер має „задіяти” особистісні здібності, мотиви та цілі людей у відповідності з вимогами управлінської праці, її режиму, завдань. Тому очевидним є те, що необхідною умовою сучасного управління персоналом є використання декількох каналів впливу, у тому числі і психологічного.

− Психосоціальний аналіз − Соціально-психологічне планування − Створення творчої атмосфери − Участь працівників в управлінні − Соціальне та моральне стимулювання − Задоволення культурних та духовних потреб − Формування колективів, груп, створення позитивного психологічного клімату − Встановлення соціальних норм поведінки − Розвиток у працівників ініціативи та відповідальності − Встановлення моральних санкцій та заохочень
− Формування структури органів управління − Утвердження адміністративних норм та нормативів − Видання наказів, розпоряджень − Розробка посадових інструкцій, стандартів організації − Розробка іншої регламентуючої документації − Встановлення адміністративних санкцій та заохочень
− Техніко-економічний аналіз − Економічне стимулювання − Мотивація трудової діяльності − Оплата праці − Капіталовкладення − Участь у прибутку та капіталі − Встановлення економічних норм та нормативів − Встановлення матеріальних санкцій та заохочень
Методи управління персоналом  
Адміністративні
Економічні
Психо-соціальні

 

 



Читайте також:

  1. Аналіз ринкових можливостей.
  2. Аналіз часткової рівноваги Крива виробничих можливостей
  3. Б) Мета виробничих можливостей.
  4. Використання можливостей текстового редактора WORD у торговельному менеджменті. Формування документів та звітів для торговельного менеджменту
  5. Виробничі можливості. Виробничий потенціал. Межа виробничих можливостей.
  6. Гендер як політика рівних прав і можливостей чоловіків та жінок, а також діяльність зі створення механізмів щодо її реалізації.
  7. Економічний потенціал і межа виробничих можливостей.
  8. Забезпечення можливостей використання ІКТ всіма жителями міста
  9. Зміщення кривої виробничих можливостей
  10. Крива виробничих можливостей
  11. Крива виробничих можливостей
  12. Мал.28. Матриця можливостей




Переглядів: 378

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тестовий контроль | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.