За даними Елвіна Хансена, протягом 142 років в Америці було 17 циклів, середня тривалість яких становила 8,35 року. В межах цих циклів виникали дрібніші піднесення і спади. Зокрема, за 130-річний період було 37 малих циклів, середня тривалість яких досягала 3,51 року.
Загальновизнаним є також існування довгих циклів, що охоплюють період у півстоліття.
Детальніше зупинимось на середніх (бізнесових) і довгих циклах.
Середні цикли.Середні (8 —10 років) цикли мають таку конфігурацію:
Коливання економічної активності в межах середнього циклу проявляються у такий спосіб:
спадувластиві неможливість реалізувати продукцію, скорочення виробництва і зайнятості, зменшення цін та подорожчання кредиту;
депресіяхарактеризується досягненням нижчої точки і припиненням подальшого спаду виробництва при збереженні інших рис, властивих спаду;
пожвавленняозначає зростання виробництва і зайнятості до межі, з якої розпочався спад;
піднесення— це перехід до виробництва, що перевищує докризовий рівень, який супроводжується зростанням цін, доходів домогосподарств і прибутків підприємців.
Середні економічні цикли розрізняються за глибиною падіння та за терміном, протягом якого економіка повертається у передкризовий стан. Найглибший у економічній історії спад прийшовся на початок 1930-х років, коли обсяги виробництва, зокрема у найбагатшій країні світу — США, скоротилися наполовину. Цей спад називають “Великою депресією” не лише через глибину падіння, а й тому, що він тривав 10 років. Найглибшою після Другої світової війни була криза 1974— 1975 рр. У цей період падіння виробництва не перевищувало 10%.