Якщо норми - це правила поведінки, то цінності - це загальні представлення, суспільства, що розділяються переважно, відносно того, що бажано, правильно і корисно. Цінності носять загальний і абстрактний характер і не вказують конкретно, які типи поведінки прийнятні, а які немає. Цінності дають критерії, за допомогою яких оцінюють події, предмети і людей по їх відносних достоїнствах, красі або моральних якостях. У рамках європейської культури до основних цінностей відносяться успіх в роботі, матеріальний комфорт, індивідуальна свобода самовираження, прогрес, раціональність, патріотизм і демократія. Люди схильні звертатися до цінностей, коли їм необхідно прийняти якесь важливе рішення.
Іноді різні норми базуються на одних і тих же цінностях. Цінність свободи, наприклад, в секулярных країнах приймає абсолютно інші форми, чим в релігійних. Для громадян секулярных країн вона формулюється в юридичних правах особи - свободи слова, віросповідання і інших, передбачених в конституції. У ісламських країнах ступінь допустимої свободи визначається на основі шаріату. Два французи можуть висловлюватися на користь соціальної рівності; проте один з них може виразити своє відношення, підтримуючи програми, спрямовані на усунення дискримінації по підлозі, кольору шкіри і так далі, наприклад, при наймі на роботу або вступі в учбовий заклад, а інший, протестуючи проти такого законодавства і віддаючи перевагу законам про громадянські права, що взагалі не розглядають відмінності в расовій приналежності.
Цінності не вибиваються в граніті на усі часи. Вони змінюються від покоління до покоління. Багато хлопчиськ в 1960-х рр., під впливом польоту Ю. Гагаріна в Космос хотіли стати космонавтами. У 1990-х рр. престижним стало заняття бізнесом, уміння заробити великі гроші. Докорінно також розрізняються погляди на взаємини підлог (наприклад, дошлюбні статеві зв'язки) у покоління ветеранів і нинішньої молоді.