Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Соціальне нехтування

Старовинне прислів'я свідчить: "Коли рук багато, робота йде легше". Проте, як з'ясовується, це прислів'я не відповідає істині.

Наприклад, можна було б чекати, що три людини тягнутимуть канат в 3 рази інтенсивніше, ніж один, а вісім чоловік - в 8 разів сильніше, ніж одна людина. На ділі виходить абсолютно не так. Дослідження показують, що якщо зусилля однієї людини, що тягне за мотузок, дорівнюють 4 кг, то зусилля кожної людини в групі з трьох чоловік складають вже 3,6 кг, а в групі з 8 чоловік - 1,9 кг Як одна з причин можна назвати неправильно скоординированные зусилля. Проте, коли учасникам експерименту зав'язували очі і переконували в тому, що вони тягнуть канат не самостійно, а разом з групою людей, вони теж не перетруджували себе.

Очевидно, коли люди працюють групами, вони докладають менше зусиль, чим в процесі самостійної роботи, - цей феномен називається соціальним нехтуванням.

Коли школярів попросили чинити якомога більше шуму, кричучи і ляскаючи в долоні одночасно з іншими, виявилося наступне: групи з 4 чоловік шуміли всього в 2 рази голосніше, а групи з 6 чоловік - в 2,4 разу голосніше, ніж кожен з них самостійно. Ймовірно, це відбувається тому, що при виконанні групових завдань люди вважають, що їм особисто не виявляється належна довіра, значить, не варто витрачати сили даремно, або думають, що в натовпі ніхто не помітить, що вони приклали до роботи менше сил. У порівнянних обставинах радянські селяни працювали в колгоспах з нижчою продуктивністю, ніж на своїх особистих присадибних ділянках. (Хоча особисті ділянки складали в цілому менше 1% усіх оброблених земель, на них вироблялося приблизно 27% усієї національної сільськогосподарської продукції.) З цього не слід робити висновок, що можна покінчити з колективною діяльністю. Групи мають первинне значення в житті суспільства і здатні зробити багато що з того, що не по плечу одинакам. Приміром, групи анонімних алкоголіків, батьків-одинаків і охочих схуднути, а також інші групи, діючі за принципом "допоможи собі сам", свідчать про той вплив і успіхи, яких здатні досягати групи.


Читайте також:

  1. Біологічне і соціальне в людині
  2. Біологічне, психічне і соціальне у людині
  3. Біологічне, соціальне й культурне в людині
  4. Внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
  5. Гіпоопіка. Батьківське нехтування та неприйняття дитини може призвести до формування у неї комплексу неповноцінності через відчуття дитини себе небажаною.
  6. Глава 1. Соціальне благополуччя
  7. ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
  8. Державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
  9. Економіка як соціальне явище – це система взаємодій соціальних суб’єктів з приводу власності, виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ і послуг.
  10. Економічне і соціальне значення поліпшення умов та охорони праці в ринковій системі господарювання
  11. Загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності
  12. Закон як соціальне явище




Переглядів: 490

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лідерство | Соціальні дилеми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.