Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи розрахунку лізингових платежів

Загальною основою для проведення розрахунків лізингових платежів є вимога рівності теперішньої вартості потоку лізингових платежів з боку лізингоодержувача витратам на придбання та доставку обладнання лізингодавцем, тобто, передбачається фінансовий паритет зобов’язань з обох сторін лізингового контракту.

У загальному вигляді вимога фінансової еквівалентності зобов’язань партнерів лізингової операції можна записати у вигляді наступного рівняння:

(18.1)

де L ─ вартість майна для лізингодавця (з урахуванням митних зборів, страхових витрат, сплачених податків тощо); Rt ─ платежі по лізингу, кожний з яких сплачено в момент часу t (платежі Rt не обов’язково рівні між собою); nt ─ строк лізингу в місяцях, кварталах, роках (або загальна кількість платежів), ─ як правило, в лізинговому контракті кількість платежів дорівнює кількості нарахувань процентів; it ─ процентна ставка в періоді t (норма прибутковості), ─ якщо вказана річна (t ─ рік) номінальна ставка i, то в формулах замість i використовується величина i / т, де т ─ кількість нарахувань процентів за рік.

Формула (18.1) є по суті загальною формулою теперішньої вартості грошового потоку ─ (12.2). Її доцільно використовувати за умов, коли платежі Rt обираються окремо та вільно в кожному періоді виплати. Формула (18.1) передбачає механізм складного нарахування процентів.

У переважній кількості випадків потік лізингових платежів представляє собою рівні платежі через рівні проміжки часу (позначимо ─ RL). Відповідно, методи розрахунків періодичних лізингових платежів базуються, в основному, на теорії ануїтетів.

Як правило, використовується формула ануїтету постнумерандо (формула 12.5), в якій період внесення платежів співпадає з періодом нарахування процентів, адже, як було вже сказано, як правило, в лізинговому контракті кількість платежів дорівнює кількості нарахувань процентів. Формула 12.5 адаптована до розрахунку рівних лізингових платежів має вигляд:

(18.2)

Ускладнимо схему лізингових платежів. Нехай тепер перший платіж R1 буде або більше або менше за інших рівних між собою ─ RL(n-1), причому, відповідно скорочується число інших платежів. Тоді умова фінансової еквівалентності зобов’язань задовольняється наступним рівнянням:

(18.3)

Якщо лізинговий контракт передбачає викуп майна за залишковою вартістю, частка якої у вартості майна дорівнює s, то рівняння еквівалентності при платежах постнумерандо має вигляд:

(18.4)

звідки

(18.5)

Загалом, варіантів лізингових розрахунків стільки ж скільки існує варіантів погашення кредитів, бо лізингова операція є по суті кредитною операцією в частині обслуговування кредиту. Розглянуті в розділі 13 способи погашення кредиту можуть в повній мірі бути застосованими до лізингових операцій.


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  3. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  4. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  5. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  6. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  7. Адміністративні методи управління
  8. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
  9. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  10. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  11. Аерометоди
  12. Активні групові методи




Переглядів: 1206

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Що можна зробити за допомогою лізингу. | СТИСЛО ПРО ГОЛОВНЕ В РОЗДІЛІ 18

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.