Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Розповідь учителя

— З давніх-давен музика та спів були тісно пов'язані з трудовою діяльністю людини, її побутом та відпочинком. Музика — це частина самого життя, могутній засіб спілкування між людьми. Вона з величезною художньою силою відтворює те, чим щоденно живуть люди, тому джерелом музики є саме життя. Музика розповідає про людину або багатьох людей, виражає їхні почуття, думки, характери, здатна з величезною силою впливати на людину, породжувати в неї певні почуття і думки, формувати її ставлення до інших людей, до навколишнього світу. Вона здатна змінювати характер, зміцнювати силу волі, пробуджувати сміливість, виховувати гуманність, доброту.

Музика не має кордонів. Про які ж почуття розповість нам музика французького шансоньє, композитора, актора та режисера Жака Бреля?

Шансон (від фр.— пісня) — назва різновидів французької пісні ліричного змісту, народної чи естрадної. Виконавців шансону, які нерідко є також авторами текстів і музики, називають шансоньє.

За походженням бельгієць, Жак Брель народився у Брюсселі, з дитинства захоплювався співом і в ранні роки почав писати пісні. Спочатку працював на паперовій фабриці свого батька, але мріяв стати співаком. Тому через деякий час він покинув рідне місто і вирушив до Парижа.

Його м'який, глибокий голос щиро і натхненно передавав усі відтінки людських почуттів. Справжня популярність прийшла до співака, коли він почав виконувати власні пісні. Найкращі з них — «Амстердам», «Не покидай мене», «Коли одна лише любов». Його пісні співали і співають багато популярних виконавців.

Пісня «Вальс» присвячена прекрасному і вічно молодому танцю. Спочатку мелодія ллється плавно, викликаючи в нас мрійливість, але раптово переривається, і після невеликої паузи нас захоплює новий вальс, бурхливий, радісний, святковий.

У ній співається про те, що вальс можна танцювати на два па, можна на чотири, десять, п'ятнадцять, двадцять, сто! От тоді вже зовсім добре! Тоді кружляє весь Париж!

Починається твір звучанням в естрадному оркестрі, що імітує шарманку. Далі починає свій «Вальс» Жак Брель, спочатку дуже просто, ніби наголошуючи, що він співак вулиць, а потім — музика лунає з невгамовною життєвою енергією, пристрастю, пустотливістю. Пісня виконується французькою мовою.

Слухання музики

Учитель. Послухайте цю пісню і дайте відповідь на запитання.

· Які почуття автора і виконавця передані у цій пісні?


Читайте також:

 1. Виконання пісень за вибором учителя та учнів
 2. Виявлення рівня сформованості уявлень про урок як творчу діяльність учителя
 3. Діяльність учителя й учня у різних видах навчання.
 4. Моделювання педагогічної ситуації: розповідь учителя
 5. ОСНОВНА ЧАСТИНА . Розповідь учителя
 6. ОСНОВНА ЧАСТИНА Розповідь учителя
 7. ОСНОВНА ЧАСТИНА Розповідь учителя
 8. ОСНОВНА ЧАСТИНА. Розповідь учителя
 9. ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ|учителя| ДО ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
 10. Послух Богові, батькам, учителям – надійний спосіб уникнути помилок
 11. Права та обов’язки поручителя і боржника
 12. Проміжний висновок учителя.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УРОК № 8 СУЧАСНІ ВОКАЛЬНІ ЖАНРИ. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З ТЕМИ «ЖАНРИ КАМЕРНО-ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ» | Слухання пісні Ж. Бреля «Вальс»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.