Прийоми та методи психологічного (духовного) оздоровлення організму
Для нормалізації власного психічного стану люди здавна використовували релігійні співи, обрядові й культові танці, медитацію, молитви та покаяння. В наш час до ціого переліку додали різноманітні психологічні методи, серед яких найбільш розповсюдженими стали аутогенне тренування, психоаналіз, психодрама, психосинтез, раціональна психотерапія, нейролінгвістичне програмування.
Медитація – це стародавній спосіб відкриття людиною нових знань через досягнення зосередженого стану у психічній та розумовій діяльності. У перекладі з латині meditatio означає роздуми, обмірковування; вважають, що цей термін походить від стародавньоіндійського samadhi, який означає: стан безтурботного психічного неспання, що досягається шляхом спеціальних вправ. Позитивний ефект виникає внаслідок глибокого занурення медитуючого в самого себе й звернення до власних внутрішніх ресурсів, бо під час глибокого спокою організм починає лікувати себе сам, виробляючи усі необхідні лікарські речовини, або відкриває для себе певну істину, завдяки зверненню до внутрішнього голосу (інтуїції).
Виокремлюють такі види медитації:
1. усвідомлююча медитація;
2. медитація на свічу;
3. янтра-медитація;
4. мантра-медитація.
Молитва та покаяння
Молитва являє собою одну із різновидів медитації (gmanna-медитацію), в якій безперервно багато разів повторюються одні й тіж слова. Молитву спрямовано на звернення віруючого до Бога з проханням про пробачення, славослів’ям та подякою. Психологічними функціямимолитви є зосередження уваги, вироблене більш упевненої та цілеспрямованої поведінки людини.