Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення кислотності грунту.

Про спостереження за погодою в Рівному згадується ще до 1841-1842 років, які велися з перервами до 1929 року (з 1925-1933р.-дощомірні спостереження). Дані спостережень за 1919-1933 роки знаходяться у архіві метеорологічного інституту Варшави, про що свідчить запис у Паспорті г/м станції. Інших архівних даних спостережень до 1939 року на жаль немає.
УГМС УРСР організовані спостереження 01.09.1940р., які були перервані Великою Вітчизняною війною і відновлені після звільнення м. Рівне від німецької окупації 22.02.1944 року, Метеостанція в м. Рівне була відкрита як гідрометеорологічна станція 6 типу по вул. Східня №18.
10 жовтня 1944 року метеостанція була перенесена на територію аеродрому, де функціонує і зараз як АМСЦ II розряду. З часу відкриття АМСЦ Рівне працює безперервно.

Основні завдання АМСЦ :

· Прогнозування умов погоди та метеорологічне обслуговування авіації, що включає в себе послуги із забезпечення метеорологічними прогнозами, консультаціями і спостереженнями, а також іншою метеорологічною інформацією та послугами, що надаються для суб'єктів авіаційної діяльності відповідно до вимог документів, чинних в Україні, та стандартів міжнародних організацій ВМО та ІКАО;

· Забезпечення, органів державної влади, місцевого самоврядування, суб'єктів галузей економіки, населення, Збройних Сил, інших споживачів інформацією загального користування про гідрометеорологічні умови та забруднення навколишнього природного середовища, прогнозами та попередженнями про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища, а також здійснення гідрометеорологічного обслуговування;

· Проведення комплексу спостережень: метеорологічних авіаційних, метеорологічних приземних по програмі опорної мережі, метеорологічних та інших спостережень, передбачених планами робіт, їх своєчасне оброблення та передачу інформації споживачам, в тому числі про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища.

· Забезпечення впровадження та функціонування системи управління якістю метеорологічного обслуговування авіації відповідно до діючих державних стандартів України з питань управління якістю.

На метеостанції проводятья спостереження за всіма метеорологічними явищами: швидкістю та напрямком вітру, хмарністю, температурою повітря, атмосферним тиском . Метеостанція працює безперервно, отримуючи дані з автоматичних приладів спостереження за погодою кожні 15 секунд. Усі дані з метеостанції передають у зашифрованому вигляді. Кожні півгодини рівненські метеорологи передають зібрану та зашифровану інформацію до столиці, а звідти її передають у міжнародний банк даних до Брюсселя. На основі цих даних складаються синоптичні карти, відповідно до яких синоптики роблять свої прогнози. За такою схемою збирають метеорологічну інформацію по всьому світу.

Метеомайданчик, на якому розташовані автоматичні прилади для гідрометеорологічних спостережень, має розміри 26 на 26 метрів.

 

Прилади, які застосовують на метеостанції:

Витяжні термометри - грунтовий термометр для вимірювання температури на глибинах. Такі термометри встановлюються серіями для вимірювання температур на глибинах 20 ,40, 80, 160 і 320 см. Складається з укладеного в металеву оправу ртутного термометра, насадженого на дерев'яну палицю. Для установки В. Т. бурять свердловину до заданої глибини і вводять в неї ебонітову трубку з металевим дном, в яку опускають В. Т. до щільного прилягання оправи до дна трубки. При спостереженнях спостерігач витягує термометри з ебонітових трубок і виробляє відліки.

Прилади, які вимірюють температуру грунту -розташовані на оголеній ділянці, занурюють на глибині 5,10,15,20 см і інформація одразу передається на комп’ютер.

 

Опадомір або плювіометр — метеорологічний прилад для виміру кількості опадів. Сладається з дощевимірювального відра (площа 200 см², висота 40 см), дощевимірювального стакана і спеціального захисту з 16 пластин (конструкція В. Д. Третякова). Кількість опадів вимірюється у міліметрах шару води. Задля постійної реєстрації (наприклад, у віддалених малодоступних місцях) використовують плювіографи, прилади безперервної реєстрації кількості опадів.

Психрометрична будка — жалюзійна будка особливої конструкції, розташована на метеорологічному майданчику. В ній встановлюють психрометр,волосяний гігрометр,максимальний і мінімальний термометри чи самописні прилади.

 

 

Мерзлотомір , який являє собою водонепроникну трубку, в яку вкладається гумова трубка, всередині якої проходить капроновий шнур з вузликами, які не дають можливості переміщуватись стовпчику льоду під час роботи з мерзлотоміром. Для утворення льоду при мінусових температурах у ґрунті гумову трубку повністю заливають дистильованою водою і з обох боків закривають капроновими пробками. За 2-3 тижні до настання морозів буром роблять свердловину, вставляють в неї захисну трубку, а проміжки між стіною свердловини і захисною трубкою щільно засипають землею. Після цього в захисну трубку вкладають гумову трубку з сантиметровими позначками, нульова поділка яких розміщується на рівні поверхні ґрунту. Відліки мерзлотоміром починаються з настанням мінусових температур і проводжують до певного розмерзання ґрунту. Для визначення глибини промерзання ґрунту гумову трубку витягують і пальцями прощупують її зверху до низу, установлюючи межі льодового стовпчика. За поділками визначають глибину промерзання ґрунту з точністю до 1 см.

Цікаво на метеостанції вимірюють видимість.
Визначають її візуально. Для довжини до двох кілометрів мають щити-орієнтири. А от видимість у десять кілометрів визначають по горі в селі Дядьковичі. Якщо її не видно, значить видимість менша за 10 кілометрів. Тоді звертають увагу на інший орієнтир – будинок культури із зеленим дахом в Омеляні, який знаходиться на відстані п’ять кілометрів. Видимість у три кілометри визначають завдяки ряду дерев обабіч станції.

На метеомайданчику спостерігають за тою погодою, яка панує нині. А відповідно до зібраних даних, прогнозують її на майбутнє. Для цього складаємо спеціальні синоптичні карти. На них позначають хмарність, напрям та швидкість вітру, температуру, атмосферний тиск тощо. Для того, хто не вміє її розшифрувати, така карта може видатися абсолютно незрозумілою. А для метеоролога – це цілий світ.

По всьому світу вісім разів на добу в один і той же час ведуться спостереження і зводяться у спільну базу даних. Працюють за скоординованим міжнародним часом – за Грінвічем. Саме по синоптичних картах, враховуючи всі зібрані дані, синоптики і визначають, якою буде погода на певній території в найближчі дні.
За словами Ніни Мороз, погода в інтернеті складається за допомогою спеціального програмного забезпечення, відповідно до математичних розрахунків. Але вона ніколи не буде настільки точною, як у метеорологів.

Визначення кислотності грунту.

Кислотністю називають здатність грунту підкислювати воду і розчини нейтральних солей. Її обумовлюють іони водню та алюмінію, кількісно виражають в мг-екв на 100г. грунту та величиною pH.

1. Визначення актуальної і обмінної кислотності грунту потенціометричним методом.

Актуальною кислотністю називають концентрацію вільних іонів водню та алюмінію в грунтовому розчині. Обмінною – частину потенціальної кислотності, яка утворюється при витісненні з твердої фази грунту H+ і Al3+ розчинами нейтральних солей. Реакція відбувається за такою схемою:

[ГВК]Н+Al3+ + 4KCl K+ K+ [ГВК] K+ K+ +HCl + AlCl3

AlCl3 + 3H2O Al(OH)3 + 3HCl

1.1. Дві наважки повітряно-сухого грунту по 8г. перенести в хімічні стаканчики ємкістю, 50 мл.

1.2. Долити в один 20 мл. дистильованої води, в другий 20 мл. іншого розчину KCl. Вміст перемішати скляною паличкою протягом однієї хвилини і через 15 хв. визначити pH за допомогою потенціометра. Для цього занурити в стаканчик електроди pH-метра і зняти показники приладу. Принцип цього методу полягає у вимірюванні електрорушійної сили (ЕРС) елемента, що складається з електрода порівняння (з відомим потенціалом) та індикаторного (потенціал якого залежить від концентрації іонів водню в досліджуваних розчинах).

2. Визначення методом титрування обмінної (методом Дайкуара) і гідролітичної (метод Каппена) кислотності.

Гідролітична – це потенціальна кислотність, яка утворюється при витісненні з грунту йонів H+ і Al3+ розчинами гідролітичнолужних солей.

[ГВК]Н+Al3+ + 4CH3COONa Na+ Na+ [ГВК] Na+ Na+ + CH3COOH + (CH3COO)3Al

(CH3COO)3Al + 3H2O Al(OH)3 + 3 CH3COOH


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. IV. Агротехніка квітково-декоративних рослин відкритого грунту.
  5. Ocнoвнi визначення здоров'я
  6. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  7. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  8. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
  9. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
  10. Аналіз існуючих виробів та визначення завдань проекту
  11. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  12. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів




Переглядів: 1187

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Авіаційна метеорологічна станція | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.04 сек.