Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



На умови холодильного зберігання продуктів

 

Відповідно до норм холодильного зберігання продуктів передбачається незмінність у часі температури повітря. Коливання температури повітря сприяють інтенсифікації масоперенесення в обсязі продукту, а також і з його поверхні. При виникненні теплової хвилі в продукті, тобто при зміні температури в його обсязі в часі, молекули вільної води відщеплюються від макромолекул, переміщу­ються до поверхні продукту і випаровуються, в середовище, що відводить тепло.

Щодо зберігання заморожених продуктів, то вони мають більшу теплопровідність порівняно з охолодженими. Існує функціональний зв’язок між кількістю вимороженої води і температурою.

Під вимороженою розуміється вода, що перетворилася при заморожуванні продукту в лід. Кількість її оцінюють як відношення кількості вологи, що перетворилася в лід, до повної кількості вологи харчового продукту (частки одиниць).

На практиці оцінку кількості вимороженої води у харчових продуктах з достатньою для розрахунків точністю визначають на основі формули

, (3.58)

 

де w –кількість вимороженої води (частки одиниць); tк.р. – крі­оскопічна температура (температура початку замерзання тканинного соку продукту), °С; tк.р.= 1 с; t –температура, до якої заморожений продукт, °С.

Зазвичай температуру t вважають рівною середній кінцевій температурі продукту tс.к, тобто середній за обсягом продуктів наприкінці процесу заморожування.

Частка вимороженої води змінюється в інтервалі від нуля (при t = tк.р.) до величини, що прямує до одиниці при t= tевт.; де tевт –евтектична температура, тобто температура, за якою вся тканинна волога продукту перетворюється в лід. Ця температура залежить від молярної концентрації розчинених компонентів тканинного соку продукту. Для більшості продуктів вона дорівнює температурі від –70 до –80°С. Отже, в умовах низькотемпературного зберігання продуктів у холодильному устаткуванні при температурі повітря від –10 до –15°С певна частина вологи знаходиться в краплиннорідкому стані, що визначає можливість розвитку ферментативних і мікробіологічних процесів.

Зв’язок між кількістю вимороженої води і температурою має нелінійний характер. Для продуктів тваринного походження і для більшості рослинних продуктів характер залежності близький до експонентної функції. В області температур від t1= –1°С до від
t2= –6°С, тобто близької до температури початку замерзання тканинних соків більшості харчових продуктів у лід перетворюється 75–95% вологи продукту. При зниженні температури заморожування або при холодильному зберіганні продукту в торговому холодильно­му устаткуванні при змінній температурі повітря спостерігається послідовне утворення кристалів льоду з подальшим їхнім відтаван­ням. Така послідовна зміна температури спричинює явища перекристалізації льоду в тканинній структурі продукту і погіршення його якісних показників.

 


Читайте також:

  1. Автоматизації холодильних машин торгового холодильного устаткування
  2. Автоматичне регулювання кількості рідкого холодильного агента,
  3. Автоматичне регулювання кількості рідкого холодильного агента,
  4. Аналіз процесу і продуктів діяльності.
  5. Аналогічно доводиться достатність умови існування максимуму.
  6. Аналогія як умовивід
  7. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
  8. Баланс основних продуктів харчування в Україні, тис. т
  9. Безпечне поводження з хімічними речовинами та рекомендації щодо їх зберігання
  10. Біологічна безпека харчової сировини і продуктів
  11. Блок 4. Умови та охорона праці.
  12. Блок перевірки умови




Переглядів: 561

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Сталість температури в охолодженому об’ємі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.