Теорія графів дає простий, доступний і потужний інструмент побудови моделей і розв’язування задач впорядкування об’єктів. До них відносяться задачі теорії алгоритмів, тактичні та логічні, проблеми побудови систем зв’язку та дослідження процесів передачі інформації, методи побудови електричних мереж, задачі ідентифікації в органічній хімії, проблеми виявлення структури соціальних груп, ігрові задачі та інші.
Серед економічних задач слід відзначити задачі календарного планування промислового виробництва, раціонального розміщення і перевезення продукції.
Важливе місце відводиться задачам планування та управління на мережах: мінімізація мережі, знаходження найкоротшого маршруту, визначення максимального потоку, мінімізація вартості потоку в мережі з обмеженими пропускними здатностями.
Зауважимо, що вищенаведені задачі планування та управління на мережах можна розглядати також як ЗЛП. Більш детально ми їх розглянемо в 2.5.
Крім мови теорії графів задачі впорядкування об’єктів можна формулювати в термінах теорії матриць з елементами нyль-один, або мінус один-нyль-один-два. Ці питання ми розглянемо в 2.4.