Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Порядок відкриття і діяльності структурних підрозділів аптеки

У містах, селищах і селах аптеки можуть створювати у встановленому порядку від­окремлені структурні підрозділи у вигляді аптечних пунктів та аптечних кіосків

Аптечний пункт - це структурний підрозділ аптеки, який створюється у лікувально-профілактичному закладі для торгівлі готовими лікарськими засобами, що відпуска­ються за рецептом та без рецепта лікаря. Він розміщується у відокремленому Ізольова­ному приміщенні капітального будинку з виділенням або без виділення торговельного залу. У випадку відсутності у сільському населеному пункті лікувально профілактичного закладу чи аптеки дозволяється розміщення аптечного пункту не тільки в лікувально-профілактичному закладі. Приміщення аптечного пункту обов'язково облад­нується стелажами, шафами, холодильником, сейфом або металевою шафою для збе­рігання лікарських засобів, з виділенням місця для санітарної обробки рук, шафою для роздільного зберігання особистого одягу та спеціального одягу, шафою для зберігання господарського інвентарю. Площа аптечного пункту не може бути меншою 18 кв. м.

Аптечний кіоск — це структурний підрозділ аптеки, який створюється у відокремле­них приміщеннях без виділення торгового залу тільки в капітальних спорудах: па заво­дах, фабриках, вокзалах, в аеропортах, а також на перших поверхах житлових і громад­ських будинків за наявності окремого входу, підведення інженерних комунікацій (водо­постачання, каналізації, теплопостачання), наявності вентиляції для роздрібної торгівлі готовими лікарськими засобами, що відпускаються без рецептів лікаря. Факт наявності в аптечному кіоску рецептурних препаратів унеможливлює виконання ліцензійних умов. Приміщення аптечного кіоска обов'язково обладнується стелажами, шафами, холодиль­ником, місцем для санітарної обробки рук, шафою для роздільного зберігання особис­того одягу та спеціального одягу, шафою для зберігання господарського інвентарю, його площа на вокзалах, аеропортах, заводах і фабриках не може бути меншою 8 кв. м, у жит­лових і громадських приміщеннях - не меншою 21 кв. м (у т. ч. 8 кв. м - зона розміщення обладнання робочих місць персоналу, 10 кв. м - зона обслуговування, 3 кв. м - туалет). Аптечний кіоск повинен мати необхідні умови для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Кожен структурний підрозділ аптеки повинен мати власну назву або порядко­вий номер та паспорт, тобто складений суб'єктом господарювання при створені або реконструкції аптечного пункту(кіоска)і погоджений з територіальними органами державної санітарно-епідеміологічної служби, державного контролю якості лікарських засобів і місцевими органами виконавчої влади документ, який засвідчує відповідні наявних приміщень та устаткування структурного підрозділу вимогам і лікарських засобів і місцевими органами використаним для роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Структурні підрозділи повинні бути забезпечені законодавчими актами та нормативно-правовими документами з питань фармацевтичної діяльності.

Надходження лікарських засобів до структурних підрозділів здійснюється лише через аптеку,якій вони підпорядковуються, або через аптечний склад цього суб'єкта господарювання. Порядок постачання лікарських засобів у структурні підрозділи визнача­ється, суб'єктом господарювання обов'язковим письмовим оформленням.

У разі повного припинення роботи аптеки або її ліквідації забороняється здійснювати діяльність через структурні підрозділи, підпорядковані цій аптеці. У випадку тим­часового припинення роботи аптеки структурні підрозділи можуть тимчасово забезпе­чуватися лікарськими засобами через іншу аптеку нього суб'єкта господарювання з відповідним документальним оформленням та повідомленням Держлікінспекції.

На фасаді будівлі, де розміщується структурний підрозділ аптеки, повинна бути виві­ска із зазначенням його назви ("Аптечний пункт", "Аптечний кіоск"), що не вважається рекламою. Крім цього, перпендикулярно до стіни будівлі кріпиться зовнішній сигналізаційний покажчик. Він являє собою рівносторонній хрест зеленого кольору, у центрі якого розміщено зображення чаші зі змією, яка її обвиває, білого кольору. Габаритні розміри зовнішнього сигнального покажчика повинні бути не менше 400 мм і він повинен освітлюватися у темний період доби. Забороняється у місцях розташування структурних підрозділів аптеки розмішувати вивіску "Аптека" та іншу інформацію, яка не відповідає відомостям, зазначеним у ліцензії (в т. ч. рекламу).

Здійснення у приміщеннях структурних підрозділів під час зберігання лікарських засобів ремонтних робіт, що можуть призвести до зміни умов зберігання лікарських засо­бів, передбачених виробником, та викликати до погіршення їх якості, - не допускається.

Режим роботи структурних підрозділів встановлюється суб'єктом господарюванні за погодженням з відповідним місцевим органом виконавчої влади або органом міс­цевого самоврядування, У разі планового закриття аптечного закладу для проведення

ремонту технічного переобладнання чи інших робіт суб'єкт господарювання повинен повідомити про це заздалегідь, але не пізніше ніж за 5 днів,письмовопоінформувавши територіальну державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів та розмістивши поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття, а також поінформувати орган ліцензування, термін повідомлення для якого встановлений законодавством.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  5. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  6. The peace – порядок
  7. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  8. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  9. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  10. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  11. Автоматизація метрологічної діяльності
  12. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ




Переглядів: 2116

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відділи аптек та їх функції | Формула ширини розвитку аптечної мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.