Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи комплексної економічної оцінки.

Комплексна економічна оцінка господарської діяльності підприємства являє собою її характеристику, отриману в результаті комплексного дослідження, тобто одночасного й узгодженого вивчення сукупності показників, які відображають всі або більшість аспектів господарських процесів і містить в собі загальні висновки про результати діяльності досліджуваного об‘єкта.

Комплексна економічна оцінка служить інструментом обліку, аналізу і планування; індикатором науково-технічного стану господарюючого суб‘єкта; критерієм порівняльної оцінки комерційної діяльності підприємств і їх підрозділів; показником ефективності прийнятих раніше управлінських рішень і повноти їх реалізації; основою вибору можливих варіантів розвитку виробництва і показників очікуваних результатів в майбутньому.

При малій кількості оцінюючих показників і відносно невеликій кількості об‘єктів завдання комплексної оцінки аналізованих параметрів легко вирішуються.

При збільшенні досліджуваних об‘єктів і особливо показників-критеріїв оцінки вирішення завдань комплексної оцінки суттєво ускладнюється. Теоретично випливає, що потрібно оцінювати досягнення підприємства по якомусь одному показнику, який би синтезував (узагальнював) в собі всі сторони діяльності даного об‘єкта. Однак складність виробничо-господарської діяльності не дозволяє виділити із сукупності узагальнюючих результативних показників якийсь один, найбільш основний, а витрати на проведення аналітичних робіт часто не покриваються їх результативністю. Є також перешкоди методологічного й організаційного характеру.

Завдання комплексної економічної оцінки зводяться до визначення інтегрального параметра на основі агрегування різних способів кількісного й якісного аналізу, наприклад, коли виникає завдання підведення підсумків роботи господарського об‘єкта за рік, аналізу виконання плану виробництва продукції, продуктивності праці, економії фонду заробітної плати, загальної оцінки виконання бізнес-плану тощо. Зазначимо, що система показників оцінки диктується конкретними умовами виробництва.

Для отримання узагальнюючих комплексних оцінок можна застосовувати різноманітні методи зведення різноманітних показників в один узагальнюючий (інтегральний).

Зведення певної кількості показників у єдиний інтегральний показник дає змогу визначити якісну відмінність (поліпшення чи погіршення) досягнутого стану від бази порівняння, хоча при цьому неможливо виміряти ступінь відмінності. Однак, побудова інтегрального показника не означає, що для оцінок можна використовувати лише один показник. Навпаки, інтегральний показник є лише загальним орієнтиром економічної ситуації, а для дослідження об‘єкта використовуються систему показників.

Для побудови такого загального інтегрального показника в економічному аналізі використовують методи:

Ø детермінованої комплексної оцінки;

Ø стохастичної комплексної оцінки.

Основними методами детермінованої комплексної оцінки є метод сум, метод геометричної середньої, методи суми місць, метод відстаней від еталону та ін.

Так, метод сум передбачає визначення інтегрального показника шляхом сумування його фактичних значень за абсолютними чи відносними вимірниками. У першому випадку цей показник буд розрахований як

Кі = S xij,

у другому

Кі = S xij1/ xij0

де, xij0 , xij1базове і фактичне значення і-го показника на j-му об‘єкті.

Приклад, наведено у таблиці 1.

 

Табл.1


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. АГД як галузь економічної науки
  3. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  4. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  5. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  6. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  7. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  8. Адміністративні методи управління
  9. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
  10. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  11. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  12. Аерометоди




Переглядів: 1801

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Використання статистичних методів в економічному аналізі. | Місця, які отримав кожен об‘єкт за методом суми місць

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.