Останнім етапом у створенні нового підприємства є його державна реєстрація. Виходячи з цього, особливу увагу потрібно звернути на процедуру та зміст її етапів.
Організація підприємства має процесуальний характер. Для того, аби підприємство було визнане як суб’єкт підприємницької діяльності, його потрібно зареєструвати певним чином і в певному порядку. В Україні протягом останнього часу діє типова схема процедури державної реєстрації новостворюваного підприємства. Варто звернути увагу, що послідовність кроків, а також їх зміст суттєво відрізняються для фізичних та юридичних осіб. Для реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності — фізичних осіб на сьогодні діє спрощена схема державної реєстрації.
Насамкінець наголосимо, що приступити до здійснення певних видів господарської діяльності (відповідно до чинно- го законодавства) можна лише після отримання ліцензії — дозволу на здійснення конкретного виду підприємницької діяльності.
(Процедура реєстрації малого підприємства (фермерського господарства - ФГ) наведена в Додатку Б)
План семінарського заняття
1. Підприємницька ідея, її джерела та методи пошуку.
2. Вибір типу та організаційно-правової форми підприємства.
3. Технологія створення нового підприємства.
4. Ліцензування підприємницької діяльності.
Завдання для самостійної роботи
1. Скласти план заходів підготовчого етапу створення власного підприємства разом із поданням установчих документів на державну реєстрацію. 2. Подати характеристику механізму та послідовності створення акціонерних товариств.
3. Розкрити переваги та недоліки франчайзингу як одного із шляхів входження в бізнес.
4. Заповнити таблицю даних щодо переліку документів для проходження державної реєстрації підприємств різних організаційно-правових форм.
Підприємства різних організаційних форм
Заява про реєстрацію
Рішення про створення
Статут
Установчий договір між засновниками
Розмір статутного фонду
Додаткові документи
Приватне підприємство
Акціонерне товариство
Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю