Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні вказівки.

У ХVII – XVIII ст. на Атлантичному узбережжі Північної Америки були засновані перші 13 англійських колоній. Королівські грамоти, видані в різний час, надавали їм певну автономію у внутрішніх справах. Ще більше значення мали в тому ж відношенні так звані фундаментальні угоди, які укладалися самими колоністами. Основний принцип англійської колоніальної політики полягав у тому, що колонії мали постачати Англії дешеву сировину і купувати дорогу промислову продукцію, вироблену в Англії.

У відповіді на перше питання слід розкрити основні етапи заснування та розвитку колоній і виділяти причини війни колоній за незалежність. За «Декларації незалежності США» з’ясуйте основні положення цього документу.

Друге питання семінарського заняття присвячується видатним пам’яткам американської правової думки – Конституції США, яка була прийнята 1787 р., якою США послуговуються і сьогодні. За підручниками ознайомитися зі структурою Конституції. З’ясуйте, яку форму держави закріплює Конституція. Слід зауважити, що Конституція США 1787 р. велику увагу приділяла правовому статусу особи. За текстом Конституції виявіть систему органів державної влади, з’ясуйте, чи відповідає вона принципам народного суверенітету та розподілу влади. Прослідкуйте які поправки були внесені до Конституції у XVIII – XIX ст. та занотуйте у конспекті.

Викладення третього питання семінарського заняття потребує аналізу розвитку США у ХІХ ст. та війні між Північчю та Півднем та її наслідкам. За текстом підручника з’ясуйте причини громадянської війни 1861 – 1865 рр. та її вплив на розвиток законодавства США. Зверніть увагу на суспільно-політичний устрій США на початку ХХ століття та становлення двопартійної системи.

Особливої уваги заслуговує правова система США нового часу, готуючись до відповіді на четверте питання треба добре знати основні джерела американського права. З’ясуйте яким чином взаємодіють між собою правові системи двох рівнів – феодальна та правові системи окремих штатів. Студенту слід вивчити принципи свободи договору та особливості американського правосуддя.

Словник термінів:

Альянс – союз об’єднання держав для досягнення загальних цілей.

Бойкот – форма економічної або політичної боротьби, що передбачає повну чи часткову відмову від зносин з іншими державами.

Виконавча влада – один із видів державної влади, який забезпечує виконання конституції, законів, актів, відповідно до наданих повноважень з управління державними справами.

Громадянська війна– організована збройна боротьба за владу між окремими угрупуванням, що складаються з громадян однієї країни.

Декларація – офіційна або урочиста програмна заява; назва деяких офіційних документів з повідомленням якихось даних.

Державна зрада– один із злочинів проти держави, який полягав у зумисному вчиненні діянь, що заподіяли чи можуть заподіяти шкоду суверенітету, територіальній цілісності чи безпеці держави.

Договір – угода, зазвичай, письмова про взаємні зобов’язання.

Злочин– передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність).

Зобов’язання юридичного характеру– зобов’язання, які відрегульовані правом і відповідно, пов’язані з можливим примусом зобов’язаної особи про здійснення певних дій або утримання від них.

Інструментарій – сукупність інструментів (прийомів або методів), що застосовуються у певній галузі.

Конгрес –законодавчий орган (парламент) у США.

Крайня необхідність– дія особи, яка за звичних умов підпадала під покарання, але вчинена за обставин, коли іншими діями було неможливо усунути небезпеку для особи, держави, тощо.

Латифундія– велике землеволодіння, помістя.

Майнові права– суб’єктивні права учасників правовідносин, котрі пов’язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном.

Мародер – грабіжник, який заволодіває чужими речами на полі бою, забираючи їх у вбитих і поранених.

Матеріальне право– сукупність правових норм, якими держава прямо і безпосередньо регулює відносини в різних галузях суспільного життя. У «чистому» вигляді норми матеріального права містяться в цивільному, кримінальному та деяких інших кодексах.

Пуританин – той, хто виступав за незалежність церкви від держави (Америка).

Революція буржуазна– спосіб переходу від феодальної до капіталістичної суспільно – економічної формації, здійснюваний шляхом жорстокої класової боротьби за політичну владу між правлячою та аристократичною релігійно – світською становою верхівкою і народом, вільними городянами і кріпаками на чолі з буржуазно – підприємницькими верствами.

Реформа – перетворення, зміна, нововведення, перебудова будь-якої сторони суспільного життя, що не руйнує основ існуючої соціально – політичної структури і суспільного ладу.

Самосуд– самочинна розправа без відома суду, влади.

Формальна оцінка доказів– одна з характерних рис судового процесу, за якої вирішальним критерієм при оцінці доказів була якість свідка (голос, колір шкіри, рухи, погляди, жести), а не його свідчення.


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. Головні етапи кількісного аналізу та оцінювання ризику. Методичні підходи до визначення ризику.
  3. Додаткові методичні прийоми вивчення вищої нервової діяльності.
  4. ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО МОДУЛЬНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 1
  5. ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО МОДУЛЬНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 2
  6. Завдання та методичні рекомендації до вивчення теми
  7. Завдання та методичні рекомендації до вивчення теми
  8. Завдання та методичні рекомендації до вивчення теми
  9. Завдання та методичні рекомендації до вивчення теми
  10. Завдання та методичні рекомендації до вивчення теми
  11. ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
  12. Завдання, джерела інформації і методичні прийоми контролю




Переглядів: 508

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види покарання з Кримінальним Кодексом Франції 1810 року. | Іменний покажчик.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.