Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перевірка таблиць на відповідність нормальним формам

Перевірка таблиць БД на відповідність нормальним формам є важливим етапом проектування дозволяє переконатися у тому, що запроектована база даних має правильну структуру. Якщо деякі таблиці не відповідають нормальним формам, то необхідно повернутися на початкові етапи проектування для внесення в базу відповідних змін. Безумовно для виконання цього етапу необхідно практично володіти методом нормалізації [6].

Спочатку розглянемо батьківські (головні таблиці), ті що знаходяться на стороні зв’язку 1.

Таблиця Табл_Група, атрибути: Номер_Група (ключ), Курс. Номер групи може бути будь-ким незалежно від номера курсу. Тобто ключ не залежить від не ключового атрибута, що відповідає нормальній формі Бойса-Кодда.

Таблиця Табл_Кафедра, атрибути: Код_Кафедра (ключ), Назва_Кафедра. Назва кафедри завжди відповідає коду кафедри. Тобто не ключовий атрибут повність залежить від ключа що відповідає третій нормальній формі. У той-же час код кафедри може бути будь-яким і не залежить від назви кафедри. Тобто ключовий атрибут не залежить від не ключового атрибута, що відповідає посиленій третій нормальній формі, або формі Бойса-Кодда.

Таблиця Табл_Посада, атрибут Посада (ключ). Оскількине ключові атрибути відсутні, то можна стверджувати, що ключ не залежить від не ключового атрибута, що відповідає нормальній формі Бойса-Кодда.

Таблиця Табл_Звання, атрибут Звання (ключ). Оскількине ключові атрибути відсутні, то можна стверджувати, що ключ не залежить від не ключового атрибута, що відповідає нормальній формі Бойса-Кодда.

Тепер розглянемо підлеглі таблиці на відповідність нормальним формам.

Таблиця Табл_Студент, атрибути: Залік_Книжка і Номер_Група (складений ключ); ПІБ_Студента і Дом_Адрес – не ключові атрибути. Оскілки по той самій адресі може проживати декілька студентів (наприклад, в одній кімнаті гуртожитку), то можна стверджувати, що не ключові атрибути не залежать один від одного. У той-же час прізвище студента відповідає певному номеру залікової книжки, а по певній адресі проживає певний студент. Тобто можна стверджувати що не ключові атрибути залежать від ключа, або його частини. Це відповідає третій нормальній формі.

Таблиця Табл_Викладач, атрибути: Номер_Викладач, Код_Кафедра, Посада, Звання – сукупність цих атрибутів утворює складений ключ; ПІБ_Викладач – не ключовий атрибут. Оскільки прізвище викладача відповідає його номеру, посаді, званню і коду кафедри , то можна стверджувати що не ключовий атрибут залежить від ключа, що відповідає третій нормальній формі.

Таблиця Табл_План, атрибути Номер_Група, Код_Предмет - сукупність цих атрибутів утворює складений ключ. Оскількине ключові атрибути відсутні, то можна стверджувати, що ключ не залежить від не ключового атрибута, що відповідає нормальній формі Бойса-Кодда.

Таблиця Табл_Контроль, атрибути: Залік_Книжка, Код_Предмет – сукупність цих атрибутів утворює складений ключ; Піб_Викладач, Оцінка, Дата – не ключові атрибути. Оскільки значення оцінки не залежить від дати, а значення дати не залежить від оцінки, то можна стверджувати що не ключові атрибути не залежать один від одного. У той-же час, певна оцінка ставиться у певну залікову книжку по певному предмету у певну дату, тому можна стверджувати що не ключові атрибути залежить від ключа, що відповідає третій нормальній формі.

Таким чином всі таблиці що входять до запроектованої БД відповідають вимогам третьої нормальної форми або посиленої нормальної форми Бойса-Кодда. Це дозволяє стверджувати що в БД відсутні аномалії, які можуть привести до помилок або суттєво ускладнити роботу з нею.


Читайте також:

  1. IV. Перевірка розв’язання і відповідь
  2. Аналітична перевірка звітності
  3. Апеляційне оскарження і перевірка ухвал суду першої інстанції
  4. В-31 Перевірка першого закону термодинаміки
  5. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
  6. Вибір і перевірка проводів та кабелів за нагріванням
  7. Визначення. Якщо кожному натуральному числу n поставлено у відповідність число хn, то говорять, що задано послідовність
  8. Визначте відповідність. Обкресліть правильну відповідь.
  9. Вимірювання перевищень, перевірка горизонтальності обладнання
  10. Відповідність інформації дійсності
  11. Відповідність нормативним документам.
  12. Відповідність рейтингових оцінок за окремі види навчальної роботи у балах оцінкам за нац. шкалою




Переглядів: 490

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інформаційно-логична модель бази даних | Обґрунтування вибору СУБД

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.