Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття та система стадій кримінального процесу України. Загальна характеристика стадій кримінального провадження України.

Поняття кримінального процесу та кримінального провадження. Основні ознаки кримінального процесу (кримінально-процесуальної діяльності).

Кримінальний процес (кримінальне судочинство), зазвичай, розглядається як врегульований нормами КПК України порядок діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльності інших учасників кримінального процесу підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів, або як система кримінально-процесуальних правовідносин, фактичним змістом яких і є зазначена кримінально-процесуальна діяльність, що вказує на кримінальний процес як на складне правове явище, складовими якого є певні елементи (процесуальні дії та рішення або процесуальні відносини), які можуть бути систематизовані.

При визначені кримінального процесу як врегульованої законом діяльності з досудового розслідування, судового розгляду та вирішення кримінальних справ у процесуальній теорії виділяють окремі, відособлені етапи такої діяльності, що називаються стадіями.

КПК дає визначення терміну кримінальне провадження: це досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв’язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.

Змагальний кримінальний процес має такі основні ознаки: наявність кримінально-правового спору; наявність сторін із різними за змістом інтересами; залежність вироку суду від результату змагання сторін; зміст і обсяг обвинувачення визначає обвинувач, а суд розглядає справу тільки у визначеному обвинувачем обсязі.

Поняття та система стадій кримінального процесу України. Загальна характеристика стадій кримінального провадження України.

Стадію кримінального процесу пропонується розглядати як формально відокремлений етап кримінальної процесуальної діяльності, що здійснюється у визначені законом процесуальні строки, характеризується власними безпосередні. Стадія кримінального процесу характеризується такими ознаками (властивостями): формальна (інституційна) відокремленість; індивідуалізованість та безпосередність завдань кожної стадії; функціональна взаємопов’язаність стадій між собою; визначеність кола суб’єктів кримінально-процесуальної діяльності та порядку їх діяльності в кожній стадії; темпоральність кожної (визначеність певних часових меж провадження у стадії); специфічність процесуальних засобів, що можуть використовуватися в конкретній стадії; особливість змісту та форми внутрішньостадійних і підсумкових процесуальних рішень стадії.

Криміналльне провадження проходить певну кількість стадій, що в своїй сукупності утворюють систему стадій кримінального процесу. Структуру цієї системи становлять стадії: досудове розслідування; підготовче провадження; судовий розгляд; провадження у суді апеляційної інстанції; провадження у суді касаційної інстанції; провадження у ВС; провадження за нововиявленими обставинами; виконання судових рішень


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  7. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  8. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  9. II. Поняття соціального процесу.
  10. II.3.3. Общая характеристика
  11. III. центральная нервная система
  12. IIІ. Інші учасники провадження у справі про банкрутство




Переглядів: 1980

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Дія кримінального процесуального законодавства в часі, в просторі і за колом осіб.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.