Для перетворення координат системи керування верстатом у рух супорта верстат має власну "систему координат", так названу, "систему відліку". До цієї системи ставляться наступні точки відліку (рисунок 1.5)
Початком цієї системи відліку є нульова точка верстата. Вона визначається виробником і не може бути змінена.
Референтною точкою є точка, встановлена всередині області руху точки відліку револьверної головки. Референтна точка є точкою відліку для вимірювальних систем координат вісей супорта. У верстатів з вимірювальною системою координат у приростах після включення верстата інструмент необхідно підвести до референтної точки. У верстатів з абсолютною системою відліку така необхідність відпадає. Відповідна система для верстата може бути закладена в конфігурації (Посібник з експлуатації для програми конфігурації).
Задані відрізки шляхів переміщення супорта інструмента співвідносяться керуванням із точкою відліку інструмента. Вона перебуває на поверхні упору оправки інструмента на револьверній головці. Для розрахунку цільової позиції вершини інструмента керуванню необхідно повідомити для кожного інструмента так звані, величини корекції, які описують відстані між точкою відліку інструмента й вершиною інструмента. По різниці цих величин керування розраховує шляхи до цільової точки (главу 1.6 Геометрія інструмента - Величини корекції).
Нульова точка деталі визначається щодо нульової точки верстата й може бути встановлена довільно. Доцільним, однак, представляється вибирати її так, щоб вона збігалася із точкою відліку розмірів на креслені деталі; у такому випадку немає необхідності в перерахунку координат.
Якщо нульова точка деталі розташована на правій торцевій стороні деталі (рисунок 1.6), то координати в напрямку деталі програмуються зі знаком мінус.
Залежно від роботи, інструмент може перебувати перед або за центром обертання. Варто враховувати, що при цьому відповідно змінюється й положення системи координат (рисунок 1.7).