Студенти економічних спеціальностей вивчають курс статистики, що складається із загальної теорії статистики і економічної статистики.
Робота фахівця указаного напрямку пов‘язана із збором, розробкою, аналізом та узагальненням фактичних статистичних даних, з використанням прийомів і методів статистичної науки. Тому вивчення науки статистики при підготовці фахівців високого професійного рівня має велике значення в системі вищої економічної освіти.
Метою навчальної дисципліни “Статистика” є оволодіння основами статистичного вимірювання, методами узагальнення та аналізу інформації про соціально-економічні явища та процеси, про закономірності ринкової економіки. Статистика вчить, як, підпорядковуючись меті дослідження, зібрати, обробити та проаналізувати інформацію, виявити та оцінити закономірності формування, розвитку та взаємодії складних за своєю природою соціально-економічних явищ, в сучасних умовах ринкових відносин.
Досягнення мети може бути при наступних напрямках дослідження:
· агрегування інформації, розрахунок узагальнюючих статистичних показників і проведення на їх основі комплексного порівняльного аналізу;
· аналіз закономірностей розподілу – структури та структурних зрушень, оцінка варіації явищ;
· аналіз взаємозв‘язків – оцінка щільності та перевірка істотності зв‘язку за даними паралельних рядів, комбінаційних розподілів, аналітичних групувань;
· аналіз закономірностей динаміки – оцінка інтенсивності динаміки, тенденції розвитку, індексний аналіз.
Правильність висновків статистичного дослідження залежить від доброякісності та об‘єктивності інформаційної бази. Обробка даних спрощується шляхом застосування комп‘ютерної технології.
Роль дисципліни полягає у вивченні, розумінні методів та способів обробки інформації та вмінні застосовувати їх у практичній діяльності.