3. Сукупна пропозиція: класична і кейнсіанська моделі.
4. Рівновага сукупного попиту і сукупної пропозиції в класичній і в кейнсіанській моделі.
5. Модель мультиплікатора Кейнса.
Концепції економічної рівноваги
Загальна економічна рівновага – це такий стан економічної системи, коли усі економічні суб'єкти знаходяться у рівновазі, коли попит на усі товари та послуги урівноважує їх пропозицію, а сектори економіки збалансовані. Умови одночасної рівноваги на усіх взаємопов'язаних ринках та умови збалансованості секторів економіки вивчає макроекономіка, використовуючи для цього різні макроекономічні моделі. Параметрами цих моделей виступають агреговані величини, які характеризують рівень або тенденцію розвитку економіки в цілому: національний дохід, рівень зайнятості та інвестицій, загальний рівень цін, сукупний попит, сукупна пропозиція.
Виробники та споживачі також виступають як агреговані сукупності. Об’єднані в одній особі усі виробники виступають як агрегований виробник, виробляючий національний продукт. У такому визначенні національний продукт виступає як сукупна пропозиція. Сукупний попит на вироблений національний продукт формують агреговані в одній особі споживачі в обмін на свої доходи від продажу факторів виробництва, а також фірми, держава, зовнішній світ. У макроекономічному підході модель загальної економічної рівноваги передбачає врівноваження сукупного попиту і сукупної пропозиції. Існують різні теоретичні підходи щодо умов досягнення загальної економічної рівноваги. У класичній теорії, яка базується на законі Сея, пропозиція породжує відповідний попит і рівновага завжди має місце при повній зайнятості ресурсів. Це означає, що у ринковій економіці не можливе загальне перевиробництво й існування вимушеного безробіття. Звідси державне втручання в економіку повинно бути мінімальним.
Кейнс відкидає цей висновок і доводить, що саме сукупним попитом визначається рівноважний стан економіки, який зовсім не обов’язково має місце при повній зайнятості ресурсів. А це означає, що у ринковій економіці можливе перевиробництво і як наслідок безробіття. В умовах недостатнього сукупного попиту стає необхідним активне державне втручання.