Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види і методи фототопографічних робіт

Фототопографією називають дисципліну, яка вивчає способи створення топографічних карт та планів за матеріалами фотографічного знімання місцевості. Фотографування може бути виконане з літака або іншого літального апарату, а також з високих точок земної поверхні. Залежно від того, як зроблено фотознімки місцевості, виділяють два види фототопографічного знімання: аерофототопографічне знімання та наземне фототопографічне знімання (або фототеодолітне знімання).

Для перетворення знімка в топографічну карту чи план крім фотографування місцевості потрібно провести у певному обсязі польові топографо-геодезичні й камеральні фотограмметричні роботи. Останні пов’язані з визначенням за фотознімками виду, форми, положення об’єктів місцевості тощо, внаслідок чого значно скорочуються польові роботи.

Аерофототопографічне знімання – це основне державне знімання, яке виконує топографо-геодезична служба. Широко застосовують її також під час географічних, гідрографічних досліджень, в геології, при земле- та лісовпорядних роботах, у будівництві. На відміну від тахеометричного, мензульного та наземного фототопографічного знімання аерофототопографічне знімання значно скорочує витрати часу і коштів на складання та оновлення топографічних карт. Це відбувається насамперед за рахунок того, що фотознімання дає змогу отримати одномоментні зображення значної за розміром ділянки місцевості у вигляді аерофотознімка, а під час наземного традиційного знімання на це потрібно значно більше часу, тому що зображення місцевості створюється поступово, від точки до точки. Крім того, більшість робіт для створення топографічної карти виконується за допомогою технічних засобів у камеральних умовах.

Наземне фототопографічне знімання застосовують для картографування невеликих, головним чином гірських, територій, які на наземних фотознімках зображаються краще, ніж на аерознімках. Його використовують також для вивчення руху льодовиків, зсувів, під час знімання кар’єрів та для розв’язання ряду інженерних завдань. У деяких випадках її комбінують з аерофототопографічним знімання.

Нині застосовують два основні методи аерофототопографічного знімання: комбінований та стереотопографічний. Технологічні схеми цих методів різні, але деякі види робіт є спільними – це аерофотографування місцевості (аерофотознімання), створення планової та висотної знімальної основи (прив’язка знімків), дешифрування знімків, згущення точок знімальної основи (або опорної сітки), трансформування знімків, монтаж фотоплану тощо.

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. УЧЕБНЫЕ И МЕТОДИЧЕСКИЕ ПОСОБИЯ, ПРАКТИКУМЫ
  3. IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
  4. А а) робітники
  5. А) Заробітна плата її форми та системи.
  6. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Автоматизація проектних робіт
  9. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  10. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  11. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 1418

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тахеометричне знімання | Аерофототопографічне знімання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.