Населені пункти зображаються умовними позначеннями, розміри яких не виражають ані площі, ані форми, зайнятої населеним пунктом.
Умовні знаки населених пунктів на ОЗГК мають форму пунсонів. Розміром та кольором пунсону передається тип населеного пункту, його людність та адміністративне значення.
Написи вказують на саму назву населеного пункту, його тип і людність. Це досягається застосуванням різних шрифтів та розміром літер у шрифті. Адміністративне значення населеного пункту передається підкреслюванням суцільною чи пунктирною лінією самої назви. Часто на навчальних ОЗГК пунсони столиць держав чи центри адміністративних одиниць виділяють червоним кольором. Інформація про населені пункти на ОЗГК значно спрощена у порівнянні з топографічними картами. Це пояснюється впливом генералізації.
Важливе значення при цьому має показ заселеності території. Як правило, для різних фізико-географічних одиниць принципи й норми відбору встановлюються різні.
Із шляхів сполучення зображають переважно сухопутні. морські й річкові. При цьому звертається увага на показ забезпеченості території шляхами сполучення, а також на структуру транспортної мережі. В районах із високо розвинутим залізничним транспортом добре розвинутий і автомобільний. Але залізничний має вирішальне значення, а тому залізниці показують повністю, а безрейкові дороги – із значним відбором, що залежить від масштабу карти. її призначення та особливостей зображеної на карті території. У районах із слабо розвинутим залізничним транспортом автодороги показують досить детально, бо вони відіграють тут вирішальну роль.
Залізниці показують магістральні, найважливіші та інші, електрифіковані й не електрифіковані, автодороги – магістральні, головні, інші. На автодорогах зображають перевали: вказують назву, абсолютну висоту та доступність. На залізницях вказують тунелі. На річках показують судноплавні ділянки, річкові порти. На ОЗГК передають судноплавні канали, морські пороми, порти, морські шляхи сполучення та відстані між морськими портами в кілометрах.