Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Серії шкільних карт

Серії шкільних карт представлені настінними картами. Для кожного материка за часів колишнього СРСР були розроблені серії карт: так звана ”фізична“, кліматична, природних зон, населення, політична, загальноекономічна (економічна). Для світу були розроблені настінні карти масштабу 1:20 000 000: будова земної кори, кліматичні пояси та області, природні зони, рослинності, зоогеографічна, населення, низка галузевих економічних карт – паливно-енергетична промисловість, машинобудування й металообробка, хімічна промисловість, чорна й кольорова металургія, легка промислова, харчова промисловість, транспорт світу. Розроблені нові карти для школи в Україні, серед них: так звані ”фізичні карти“ материків, ”фізична карта“ України, ґґрунтів, ландшафтів, населення й населених пунктів, галузеві економічні карти – паливно-енергетичний комплекс, металургійний комплекс, машинобудівний комплекс, хімічна, нафтохімічна та лісохімічна промисловість, транспортна система тощо.

Чільне місце в шкільній географії посідають географічні атласи як головні посібники для самостійної роботи учнів. Основна педагогічна мета в роботі із шкільними атласами – не передавати учням знання, а навчити їх самостійно здобувати інформацію. Шкільні атласи – комплексні географічні твори. які вміщують як загальногеографічні, так і тематичні карти. Вони складаються як правило. із трьох частин: 1) вступного (тут подається призначення атласу, вихідні дані, дані про авторів та рецензентів карт, склад редколегії тощо); 2) основний (вміщує всі карти); 3) заключний (вміщує додаткові дані, схеми, діаграми, графіки тощо).

Згідно із діючими навчальними програмами в школах України перебувають в обігу такі шкільні атласи, видані в 1996-2000 рр. – ”Україна: Географічний атлас. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку“ (1996), ”Наша планета. Атлас для шостого класу“ (1996), ”Географія світу: Атлас для сьомого класу“ (1996), ”Географія світу. Атлас для восьмого класу“ (1996), ”Географія материків і океанів. Атлас: 7 клас“ (2000), ”Економічна і соціальна географія світу. Атлас для десятого класу“ (1997), ”Навчальний атлас України для дев’ятого класу“ (1998), атласи, видані НВП ”Картографія“ в кінці 1990-х років – ”Атлас: Дивосвіт“ [4(3) клас], ”Загальна географія. Атлас: 6 клас“, ”Географія України. Атлас: 8-9 класи“, ”Економічна і соціальна географія світу. Атлас: 10 клас“, а також атласи, видані ЗАТ ”Інститут передових технологій“ у 2001-2002 рр. – ”Наша Батьківщина. Атлас з природознавства для 2-4 класів“, ”Наша планета. Атлас для шостого класу“, ”Географія материків та океанів. Атлас: 7 клас“, ”Географія України: Атлас для 8-9 класів“, ”Економічна і соціальна географія світу. Атлас для 10-11 класів“, а також нове видання навчального атласу ”Україна“.

Розроблена система контурних карт для кожного класу (у вигляді блоків). Для деяких областей видано навчальні атласи областей серії ”Моя мала Батьківщина“ (Львівська, Тернопільська та інші області). Значну кількість картографічного матеріалу містять навчальні підручники та посібники з географії рідного краю (Тернопільська, Чернівецька та інші області).

Для забезпечення вивчення географії рідного краю видані навчально-довідкові атласи краєзнавчого типу для Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Харківської областей, атлас юного натураліста Київської області тощо.


Читайте також:

  1. Асортимент шкільних товарів
  2. Будинки дитячих дошкільних установ
  3. Впровадження міжнародних стандартів ISO серії 9000 в Україні
  4. Міжнародні стандарти якості ISO серії 9000.
  5. Напрями розвитку асортименту шкільних, письмових та канцелярських товарів
  6. Особливості кошторисного планування у дошкільних установах
  7. Особливості шкільних карт
  8. Особливості шкільних реформ у Франції, Німеччині, інших зарубіжних країнах
  9. РОЗДІЛ 14. Наступність і перспективність навчання дітей рідної мови в дошкільних закладах освіти та першому класі школи.
  10. Рятувальний авіаційний жилет САЖ-43П серії 2
  11. Серії електровозів
  12. Серії карт




Переглядів: 1016

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості шкільних карт | Спеціальні шкільні карти та інші картографічні твори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.053 сек.