Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принципи правового статусу особи

Правовий статус особи базується на конституційних принципах, які відображають конкретні основи відносин між державою і фізичною особою. До конституційних принципів правового статусу особи відносяться: принцип загальності прав і свобод; принцип рівності; принцип єдності прав і обов'язків; принцип гарантованості прав і свобод; принцип взаємної відповідальності держави і особи.

Принцип загальності прав і свобод означає, що всі люди є вільними і наділені правами від народження (ст. 21 Конституції України).

Принцип рівності означає, що права, свободи і обов'язки признаються за всіма в однаковому об'ємі, незалежно від походження, соціального і майнового положення, расової і національної приналежності, підлоги, освіти, мови, відношення до релігії, роду і характеру занять, місця мешкання і інших обставин. Принцип рівності проголошує рівність всіх перед законом і судом (ст. 24 Конституції України).

Принцип єдності прав і обов'язків виявляється в чіт кой збалансованості прав і обов'язків в правовому статусі особи. У соціально організованому суспільстві у суб'єкта неможе бути прав без обов'язків, як і обов'язків без прав. Здійснення прав і свобод невіддільно від виконання людиною і громадянином своїх обов'язків. У Конституції України встановлюється, що використання суб'єктивних прав і свобод не повинне заподіювати шкода інтересам суспільства і держави, правам інших учасників суспільних відносин (ст. 23 Конституції України).

Принцип гарантованості прав і свобод полягає в тому, що держава виступає як головний суб'єкт, що забезпечує можливість реалізації конституційних прав і свобод за допомогою правових, політичних, економічних, соціальних і інших засобів. Права і свободи гарантуються державою і не можуть бути скасовані; при ухваленні нових законів, а також при внесенні змін в чинне законодавство не допускається звуження змісту і об'єму існуючих прав і свобод. Гарантованість прав і свобод в значній мірі визначається політичним режимом, рівнем розвитку демократії, наявністю спеціальних органів, що займаються захистом прав і свобод, високим рівнем правової культури, соціально-правовою активністю особи і т.д.

Принцип взаємної відповідальності держави і громадянина виявляється в їх взаємних правах і обов'язках. Конституція України встановлює відповідальність держави перед суспільством •личностью за свою діяльність (ст. 3 Конституції України).


Читайте також:

  1. II. Злочини проти життя та здоров'я особи
  2. II. УЧЕБНЫЕ И МЕТОДИЧЕСКИЕ ПОСОБИЯ, ПРАКТИКУМЫ
  3. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. III.Цілі розвитку особистості
  6. III.Цілі розвитку особистості
  7. Roboform - Ваш Особистий Зберігач Секретів!
  8. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  9. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  10. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  11. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  12. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.




Переглядів: 1117

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правовий режим надзвичайного положення | Громадянство України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.