Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види адміністративних стягнень

Адміністративне стягнення є мірою адміністративної відповідальності, покаранням і вабить для порушника певні несприятливі наслідки, застосовується в цілях його Г виховання і попередження здійснення нових правопорушень. У ст. 24 КОАП названі сім видів адміністративних стягнень попередження, штраф, відшкодувальне вилучення предмету, конфіскація, позбавлення спеціального права, виправні роботи і адміністративний арешт.

Попередження визнається адміністративним стягненням в тому випадку, якщо воно виноситься у письмовій формі або фіксується іншим встановленим способом. Це стягнення носить характер морального засудження правопорушника, офіційного застереження його від здійснення нових порушень. Штраф —это майнове стягнення, що полягає у вилученні у порушника певних грошових сум в дохід держави. В даний час розміри штрафу залежать від офіційно встановленого неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян від і у разі зміни останнього змінюються услід за ним.

Відшкодувальне вилучення предмету, здійснення, що з'явилося знаряддям, або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в його примусовому вилученні і подальшій реалізації з передачею виручених сум колишньому власнику за вирахуванням витрат по реалізації вилученого предмету.

Конфіскація — це примусове безвідплатне звернення майна у власність держави. Адміністративне законодавство допускає конфіскацію конкретного майна-предмету, що з'явилося знаряддям або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, і грошей, одержаних унаслідок здійснення такого правопорушення. Конфіскований може бути, як правило, лише предмет, що знаходиться в особистій власності порушника.

Позбавлення спеціального права, наданого даному громадянину (права управління транспортним засобом, права полювання), застосовується за грубе або систематичне порушення порядку користування цим правом на строк до трьох років.

Виправні роботи застосовуються на строк до двох місяців з відбуванням їх за місцем роботи правопорушника. Суть їх полягає в тому, що із заробітку особи утримується до 20% в дохід держави. Застосувати це стягнення може тільки суд (суддя).

Адміністративний арешт — найбільш строге адміністративне стягнення, яке виражається в короткостроковому (до 15 діб) позбавленні порушника свободи і призначається тільки судом (суддею). Адміністративний арешт не може застосовуватися до вагітних жінок, жінок, що мають дітей у віці до 12 років, до неповнолітніх, інвалідам I і II Групи.

Окрім розглянутих стягнень, КОАП передбачає можливість застосування до іноземних громадян і осіб без громадянства адміністративного видворення за межі України.


Читайте також:

  1. Адміністративна відповідальність. Види адміністративних стягнень.
  2. АРХІВИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ТА СУДОВИХ УСТАНОВ ЛИТОВСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ ДОБИ (15 СТ. – 1-А ПОЛОВИНА 17 СТ.)
  3. Архіви адміністративних та судових установ Правобережної України
  4. Види адміністративних послуг
  5. Види адміністративних правовідносин.
  6. Види адміністративних правопорушень.
  7. Види адміністративних стягнень
  8. Види адміністративних стягнень
  9. Види адміністративних стягнень
  10. Види адміністративних стягнень.
  11. Види адміністративних стягнень.




Переглядів: 416

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття і підстави адміністративної відповідальності | Особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.