Розірвання трудового договору за ініціативою працівника
Відповідно до ст. 38 КЗоТ працівник, що уклав трудовий договір на невизначений термін, має право розірвати трудовий договір, попередивши про це власника або уповноважений їм орган письмово за два тижні. При розірванні трудового договору з поважних причин власник або уповноважений їм орган повинен розірвати договір в строк, про яке просить працівник. Поважними причинами можуть бути: переклад чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість, напрям чоловіка або дружини на іншу роботу або для проходження служби за кордоном, переїзд в іншу місцевість, хвороба, що перешкоджає продовженню роботи або мешканню в даній місцевості, зарахування у вищий учбовий заклад.
Працівник, що попередив адміністрацію про розірвання трудового договору, поміщеного на невизначений термін, має право до закінчення терміну попередження відкликати свою заяву, і звільнення у такому разі не проводиться, якщо тільки на це місце не був вже запрошений інший працівник, якому відповідно до закону (ч. 4 ст. 24 КЗоТ) не може бути відмовлено в ув'язненні трудового договору.
Інакше розв'язується питання про розірвання термінового трудового договору за ініціативою працівника. Такий договір підлягає розірванню достроково на вимогупрацівника у випадках його хвороби або інвалідності, що перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення адміністрацією законодавства про працю, колективного або трудового договору, а також у випадках, перед що угледілися ч. 1 ст. 38 КЗоТ.