Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологія розробки програми перебування.

Програма туристського перебування - план заходів з указанням дати, часу перебування в пунктах зупинки на маршруті, у готелі, відвідування екскурсій, підприємств харчування і т.д. Програма перебування (типова або індивідуальна) є планом реалізації проданих клієнту туристських послуг, обговорених у договорі на туристичне обслуговування. Додаткові послуги можуть бути надані туристу за окрему плату за бажанням. Мінімальна тривалість поїздки 24 години. (менш 24 годин - екскурсія).

Структура турів, а відповідно і програм перебування, що пропонуються турфірмами потенціальним туристам, залежить від ряду факторів, які можна виділити у 4 основні групи.

 

 

 

Програми перебування складаються відповідно до запитів споживачів, вибраного маршруту та туристично-рекреаційних ресурсів певного маршруту. Види туризму суттєво впливають на складання програм перебування. Так, наприклад, за критерієм сезонностілітні туристичні програми відрізняються від зимових як за маршрутом, так і насиченням екскурсійно-інформаційними, культурно-видовищними, розважальними та спортивно-оздоровчими заходами.

Також слід брати до уваги, що літні програми орієнтовані на відпочинок на узбережжі океану, моря, річки, озера, отож пік реалізації таких програм випадає на липень –початок вересня, тобто в період масових відпусток. Зимові програми включають відвідування гірськолижних курортів, або, навпаки, відвідування країн з жарким екваторіальним кліматом (Східно-Азіатський та Тихоокеанський регіони). Сезон реалізації для цих турів – із середини грудня по кінець січня, для студентських зимових програм – ще й канікули, які починаються після зимової сесії (січень-лютий), а для школярів – у період зимових канікул, визначених навчальними закладами та міськими відділами освіти.

Екскурсійні тури популярні як в основний сезон, так і в міжсезонний період, але в певних напрямках. Наприклад: для подорожей, метою яких е ознайомлення з визначними місцями Франції чи Італії, пік сезону – в травні місяці, а Єгипту - в жовтні – листопаді.

Метаподорожі суттєво впливає на складання програм перебування. Програми для бізнесменів містять мало вільного часу, тому екскурсійно-інформаційні та розважальні заходи включаються в обмеженій кількості та нетривалі за часом.

Програми перебування для туристів, що подорожують з метою розваг, ознайомлення з визначними місцями вимагають включення до них великої кількості відвідувань об’єктів показу, закладів індустрії розваг. При цьому враховується їх різнобічність та не перевантаженість програм, залишаючи вільними один чи два дні для того, щоб туристи могли займатися самостійною діяльністю, погуляти містом, придбати сувеніри.

Відпочинок на узбережжі моря (океану, озера чи річки), метою якого є прийняття сонячних ванн та водних процедур, передбачає включення до програм перебування кількох екскурсій, дати яких плануються на місці залежно від погодних умов. Широкий асортимент розважальних послуг пропонується туристам додатково, аби вони могли вибрати на свій смак. Вартість таких послуг не включається до основного пакету. Бажано запропонувати додаткові послуги: дитячий садочок, дієтичне харчування, можливість приготувати їжу в номері (для дітей) або замовити в підприємствах громадського харчування дитячу їжу, прокат знарядь та інвентарю для водних розваг, дитячий басейн с підігрітою морською водою, різноманітні водні атракціони(аквапарк) та анімації, а також вечірні розваги (дискотека, нічні клуби з танцювальною програмою, заклади ігорного бізнесу тощо).

Специфікою складання програм перебування для туристів, які подорожують з використанням активних засобів пересування є те, що вони майже не включають основних послуг, окрім транспортування до місця початку подорожі та в зворотному напрямку, а також ночівля в бунгало, шалє, високогірних притулках, будиночках чи базах відпочинку. Маршрут обирається з урахуванням місцевості, виду активного пересування, можливості показу визначних місць, природних унікальних заповідників, можливістю оренди спеціального знаряддя та приладів, освоєності траси маршруту та його складності.

Туристи, які подорожують з метою паломництва, потребують лише основних послуг, а саме: проживання в готелі, харчування (з урахуванням особливостей харчування осіб відповідно до їх релігій), транспортування до місць відвідування та в зворотному напрямку. Недоцільно включати до програм перебування такої категорії туристів розважальні заходи, а екскурсії – тільки за бажанням групи, як додаткові послуги за додаткову плату.

Програма перебування туристів, що подорожують з метою навчання, має включати екскурсійні заходи, які є продовженням навчального процесу, а також оглядові екскурсії, соціальні заходи, що дозволяють краще ознайомитися з національними традиціями та етнічними особливостями держави відвідування.

Туристи, які подорожують з метою лікування чи оздоровлення, потребують включення в програму перебування, окрім основних, ще й лікувальні послуги у складі: огляд лікаря, проходження призначених ним лікувальних процедур, мінімальний набір медикаментів та інші послуги.

За віковим критерієм, суттєво відрізняються програми перебування для дорослих, школярів, юнацтва чи студентів. Так, програми для дітей мають ґрунтуватися на різних розважальних заходах, у тому числі й на конкурсній основі, а щоденна вечірня програма має включати масові заходи для зацікавлення відпочиваючих та їх різнобічного дозвілля (дискотеки, свята, дні та вечори країн світу тощо), також обов’язкові навчальні (кружки, клуби за інтересами, танцювальні групи та ін.), екскурсійно-інформаційні заходи – виходячи з можливостей основного місця відпочинку, вибору транспорту.

Форма організації туризму,як один із факторів, значно впливає на структуру та насиченість програм перебування туристів. Так, програми перебування для туристів, які подорожують у складі груп, плануються заздалегідь та проходять ряд етапів від планування маршруту до реалізації турів. Час витрачений на підготовку, комплектацію групи, реалізацію та проведення таких турів, займає від кількох місяців до одного року.

 

При розробці програми перебування існують певні правила щодо їх розробки:

ПРАВИЛО 1.При виборі закладу розміщення туристів слід враховувати тип підприємства, його категорійність та розрядність номерів;

ПРАВИЛО 2. При виборі типу харчування туристів слід враховувати тип підприємства харчування, його розміщення та клас обслуговування, вид меню, кількість разів прийому їжі, національні особливості кухонь народів світу та інше.

ПРАВИЛО 3. Складання програми починається з розподілу за днями туру кількості ночівель та кількості разів прийому їжі, які в комплексі мають складати певну кількість туроднів.

ПРАВИЛО 4. При складанні програми перебування слід враховувати час, відведений на супутні та технологічні елементи.

ПРАВИЛО 5. При включенні екскурсії до программ турів слід зважити, що першою з них, зазвичай, є оглядова єкскурсія по місту, участь у якій дозволяє не тільки ознайомитися з визначними місцями, Але й надає можливість туристам повернутися до тих місць, які їм найбільше сподобалися, та вільно орієнтуватися в межах міста.

ПРАВИЛО 6. Не рекомендуєтся включати більш ніж 2 єкскурсії тривалістю 2-3 години, або однієї заміської єкскурсії тривалістю 6-12 годин на один єкскурсійний день.

ПРАВИЛО 7. При створенні програми перебування враховуются можливості міста(курорту, країни). До програми вносять найбільш значимі заходи, та найвідоміші об”єкти. При плануванні єкскурсійної програми слід уникати однотипності об”єктів показу, в той же час варто передбачити можливість взаємозамінності об”єктів показу.

ПРАВИЛО 8. Програми створюются з урахуванням сезонності подорожі. Так, влітку доцільно планувати річкові прогулянки чи прогулянки по акваторії морського порту, відвідання парків, заоповідників чи садів, відкритих басейнів, аквапарків, пікніки на свіжому повітрі тощо; узимку ж перевага надаєтся закритим об”єктам.

ПРАВИЛО 9. Прграмне обслуговування найкраще починати із загальноінформаційних заходів. Наприклад, відразу по прибутті до першого пункту подорожі з туристами проводять “Інформаційний коктейль”, під час якого інформують группу про основні місця відвідування та час збору на єкскурсії, уточнюють дати єкскурсій і рекомендують, що сааме можливо відвідати у вільний від програмних заходів день, а також дають настанови щодо купівлі сувенірів, обміну валюти та відповідають на запитання туриств.

ПРАВИЛО 10. Підбір програмних заходів обумовлюєтся метою подорожі та залежить від складу її учасників. Так, у подорожах на відпочинок екскурсійні та розважальні заходи можуть бути майже цілком віднесені до додаткових послуг; в пізнавальних программах екскунрсії займають основне місце,додатково плануються розважальні заходи. У программах для дітей значне місце приділяєтся пізнавально-виховним та розважальним заходам.

ПРАВИЛО 11. У разі створення программ для туристів у місцях іх довготривалого прибування – курортні готелі, молодіжні бази та табори, круїзні судна тощо. У таких випадках туристи мають безліч вільного часу і роль фірми – запропонувати туристу варіанти його раціонального заповнення за рахунок різноманітних розважальних(анімаційних) заходів.

При складанні перебування туристів визначається:

1.Маршрут подорожі;

2.Перелік туристичних підприємств-партнерів;

3.Період надання послуг кожним підприємством – виконавцем послуг;

4.Перелік та склад послуг, які надаються під час туру;

5.Комплекс розважальних заходів та анімаційних програм;

6.Час перебування туристів у кожному пункті маршруту;

7.Кількість туристів;

8.Вид та кількість транспортних засобів, задіяних в обслуговуванні туристів;

9.Потреба в послугах гідів, екскурсоводів, закордонних представників, інструкторів, перекладачів, супроводжувачів (керівників) груп туристів;

10.Порядок підготовки документів туристів (інформаційних, рекламних листів та документів, що забезпечують подорож)

 

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  2. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  3. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  4. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
  5. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  6. Алгоритм створення тренінгової програми
  7. Алфавіт мови і структура програми
  8. Анімаційні програми
  9. Антивірусні програми
  10. Арт-терапiя як технологія збереження психічного здоров'я. Види арт-терапії.
  11. Аудит проекту розробки ПЗ
  12. Базова технологія




Переглядів: 5473

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
За формою організації подорожі | Обслуговуючий технологічний цикл: технологія бронювання туристських послуг та форми співробітництва тур операторів з партнерами, розробка технологічної документації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.