Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ф’ючерсні і форвардні контракти

 

Ф’ючерс (ф’ючерсний контракт) – це термінова угода, яка засвідчує зобов’язання придбати (продати) визначену кількість визначених активів в обумовлений час у майбутньому з фіксацією цін на момент виконання зобов’язань.

Ф’ючерсні контракти укладаються в основному з метою хеджу­вання, гри на курсовій різниці і, як правило, рідко мають своєю метою виконання реальної поставки активу. Для гарантування вико­нання ф’ючерсних угод продавці і покупці заздалегідь депонують визначену суму грошей на ф’ючерсному рахунку у третій нейтраль­ній стороні – розрахунковій палаті, яка гарантує дотримання кожною стороною своїх зобов’язань за згодою, а також щоденно здійснює процедуру клірингу в частині щоденної переоцінки коштів на маржинальних рахунках інвесторів відповідно до ринкових цін на активи і пасиви на цих рахунках і заміни кожного існуючого ф’ючерсного контракту на новий, ціна покупки якого дорівнює котирувальній ціні, що відбита у фінансовій пресі.

Ф’ючерсна ціна – ціна, яка фіксується в контракті на момент його виконання, вона відображає сподівання інвесторів відносно майбутньої ціни спот відповідного активу (спот-ціна – ціна покупки активу на спот-ринку – ринку, на якому обмін активу на гроші відбувається безпосередньо під час угоди).

Форвардний контракт – це термінова угода, яка засвідчує зобов’язання придбати (продати) визначену кількість визначених активів у певний час і на певних умовах у майбутньому з фіксацією цін виконання під час укладання контракту. Отже, форвардна ціна – це ціна поставки, яка фіксується в контракті на момент його укладання.

Форвардні контракти, як правило, укладаються для реального продажу або покупки відповідного активу, в тому числі з метою страхування від можливої несприятливої зміни ціни, але можуть також укладатись і з метою гри на різниці курсової вартості активів.

На відміну від опціонів, розрахунок по закінченню ф’ючерсних чи форвардних угод є обов’язковим – покупець (продавець) має право на відмовлення від їх виконання винятково за наявності згоди іншої сторони.

Своп – це угода між двома контрагентами про обмін у майбутньому платежами відповідно до визначених у контракті умов, тобто угода щодо купівлі/продажу певного активу супроводжується укладанням контругоди щодо наступного зворотного продажу/ку­півлі того самого активу через певний час на таких само чи інших умовах. Зараз свопи укладаються здебільшого за допомогою фінан­сових посередників, які беруть на себе кредитний і ринковий ризики.

 


Читайте також:

  1. XI. Будівельні контракти
  2. Безіменні контракти
  3. Договори і державні контракти — правові основи господарської діяльності аграрних товаровиробників
  4. Консенсуальні контракти
  5. Контракти з використанням операцій своп.
  6. Поняття про ф’ючерсні контракти. Опціони, їх відмінність від ф’ючерсних та форвардних угод
  7. Реальні контракти
  8. Тема 5. Підрядні тендери та контракти
  9. Форвардні конверсійні операції.
  10. Ф’ючерсні угоди




Переглядів: 696

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Варанти і права | Продукти фінансового інжинірингу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.