Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТМО вибору методів навчання відповідно засобам навчання.

5. На сучасному етапі розвитку школи у розпорядженні вчителя є цілий арсенал засобів навчання: підручники, зошити з друкованою основою, альбоми завдань з математики, різноманітні таблиці, картки завдань з математики, певні технічні засоби контролю та навчання, прилади, інструменти тощо. Саме тому, вчитель повинен чітко уявляти ТМО відбору засобів навчання та їх вплив на вибір методів навчання. Наявність або відсутність певних засобів навчання у розпорядженні вчителя обумовлює вибір і спрямованість використання обраних методів навчання. Сучасні підручники з математики побудовані поурочно, розкривають та уточнюють вимоги програми, визначають систему вивчення матеріалу, вміщують вправи для роботи у класі і вдома та для самостійної роботи, вправи з логічним навантаженням тощо. Все це спричиняє використання різноманітних методів навчання. Розглянемо для прикладу урок математики у другому класі чотирирічної початкової школи на с.18-19 у підручнику М.Богдановича. Аналіз системи вправ цих сторінок підказує необхідність використання: 1) наочних методів навчання при виконанні вправ №№ 92, 94, 96, 97; 2) словесних методів навчання при поясненні розв’язування вправи № 94; 3) практичних методів навчання при виконанні вправ №№ 96, 98; 4) самостійної роботи при виконанні вправ №№ 92, 93, 96, 98, 99, 100.

На даний час у розпорядженні вчителя є зошити з друкованою основою з математики для кожного класу. Їх наявність дозволяє вчителеві широко використовувати самостійну роботу, як один із методів навчання. Система вправ таких зошитів дозволяє використовувати наочні та практичні (див. наприклад, [32-33, 36-39, 44, 54, 58, 59, 67, 68, 113-115, 122]) методи навчання. Представлений у вказаних посібниках матеріал надає можливості для організації особистісно-орієнтованої та диференційованої роботи з різними групами учнів. Альбоми завдань з математики [2, 12, 16], якщо вони є у вчителя, дозволяють йому з допомогою наочних методів навчання ознайомлювати дітей з новим матеріалом, закріплювати його, організовувати самостійну роботу, розвивати логічне мислення, формувати обчислювальні навички, геометричні уявлення та уміння розв’язувати задачі. Слід зауважити, що залежно від рівня підготовленості класу перевагу можна надавати репродуктивним чи продуктивним методам навчання.

Удосконалення методів навчання, поступова зміна змісту і цілей навчання математики молодших школярів висовували вимоги до використання таблиць у процесі вивчення математики учнями І-ІУ класів. Якщо спочатку таблиці використовувалися як ілюстративний матеріал (наочні, репродуктивні методи навчання), то зараз таблиці можуть використовуватися і для евристичної бесіди, і для самостійної роботи школярів, тобто вчитель має змогу використовувати і продуктивні, і евристичні методи навчання. Видані протягом останнього десятиліття картки з математичними завданнями [36, 40, 77-79, та ін.], диференційовані завдання з математики [26, 27, 31, 62 та ін.], завдання до підручників [36, 54, 122 та ін.], поява нових технічних засобів навчання, у тому числі і комп’ютерів, спричиняють необхідність використання найрізноманітніших методів навчання.

Подальше вдосконалення теорії та практики добору методів навчання багато у чому пов’язане з дослідженнями педагогічних можливостей, закладених у сучасних засобах навчання, та розробкою нових засобів. Названі проблеми відкривають широкий простір для дослідницької роботи, як студентів, так і вчителів. Таким чином, залежно від наявних засобів навчання вчитель обирає відповідні методи навчання. У процесі такої роботи він повинен враховувати особливості наявних засобів навчання; призначення відповідних дидактичних матеріалів і оснащення навчального процесу; методику використання засобів навчання, що є у розпорядженні вчителя; особливості та призначення обраних методів навчання; наявність узгодженості між використовуваними засобами навчання і методами навчання. Крім цього, слід враховувати особливості класу, власний стиль роботи, психологічні та вікові особливості школярів тощо.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. E) теорія раціонального вибору.
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. IV. Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання
  5. V Засоби навчання
  6. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  7. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  8. Адаптації та навчання
  9. Акт за формою Н11 або НПВ складається відповідно до акта спе1
  10. Активний метод навчання
  11. АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ВИДІЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ
  12. Альтернативність ресурсів і проблема економічного вибору




Переглядів: 530

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТМО вибору методів навчання залежно від особливостей змісту математичного матеріалу. | ТМО вибору методів навчання залежно від організаційних форм навчання та вікових особливостей дітей.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.