Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структура бізнесу в Україні та її основні показники.

Що ж таке бізнес?Чому люди займаються бізнесом? Очевидно, для того, щоб отримати прибутокі кінець - кінцем задовольнити свої власні потреби. Але ж люди можуть задовольняти свої потреби іншими способами (наприклад, в рамках своєї індивідуальної життєдіяльності або за допомогою простого обміну).

Проте ці способи не в змозі задовольнити всі потреби людини в силу:

а) обмеженості можливостей отримання всього різноманіття благ в рамках індивідуальної життєдіяльності;

б) обмеженості благ, що є у власності ініціатора обміну;

в) обмеженості благ, що надаються іншими людьми для обміну. Що робити? Виявляється, можна задовольнити свої потреби обхідним шляхом — через створення суспільно необхідних благ і послуг (як матеріальних, так і нематеріальних) для інших, тобто через виконання соціально значущого замовлення. Іншими словами, свої потреби можна задовольнити тільки задовольняючи потреби інших людей. Так з'являється бізнес-діяльність.

Схема 1

Значення бізнес-діяльностіможна представити у вигляді схеми 1. При цьому, природно, сам процес бізнес-діяльності (від постачання до реалізації продукції) набагато складніше, проте значення бізнесу від цього не міняється.

Отже, бізнес (або бізнес-діяльність) є організацією виконання соціального замовлення з його подальшою реалізацією з метою кінцевого задоволення своїх потреб.

Між поняттями «бізнес» і «підприємницька діяльність» можна поставити знак рівності, маючи на увазі, що перший термін — іноземного походження, а другий — російського. Разом з тим термін «підприємницька діяльність» використовують, коли хочуть підкреслити новаторськусторону бізнес-діяльності. Наприклад, сумісне підприємництво, ризикове (венчурне) підприємництво. Все це має на увазі нову якістьяк самій діяльності, так і її результатів. Але, не дивлячись на інноваційну особливість підприємницької діяльності, її значення і цілі співпадають із звичайною бізнес-діяльністю.

Виходячи з приведеної вище схеми, можна визначити і єство терміну «комерційна діяльність», або просто «комерція», які часто вживаються нарівні з поняттями «бізнес» і «підприємницька діяльність».

Комерційну діяльність можна розглядати в широкому і у вузькому значеннях.

* У широкому значенні слова комерційна діяльність — це одна з форм бізнес-діяльності (разом з промисловим або банківським бізнесом), пов'язана з сферою безпосередньої реалізації продукції, з сферою торгівлі.

* У вузькому значенні слова комерційна діяльність — це частина будь-якого бізнесу, пов'язана з висновком торгових операцій (кожна фірма має свій комерційний відділ).

З визначення суті бізнес-діяльності легко вивести наступні основні умови її існування і розвитку:

* власність на засоби виробництва і кінцевий продукт діяльності, а також можливість одержувати або передавати права власності на економічні блага;

* приватна автономія (або відносна відособленість) господарюючих суб'єктів, яка допускає свободу господарської діяльності, договорів, об'єднань, професійного і споживацького вибору;

* розвинуті форми обміну, тобто наявність товарно-грошових відносин, у тому числі вільна купівля-продаж праці.

Таким чином, бізнес-діяльність в її класичному вигляді є породжений ринковою системою господарства, будучи одночасно її основною ланкою.

У зв'язку з цим логічно додати ще одну тезу: в процесі еволюції ринкової економіки змінюється і економічна організація бізнес-діяльностіразом із зміною умов її існування.

Таким чином, сучасна бізнес-діяльність є системою відносин між безпосередніми організаторами виробництва і тими особами, організаціями і структурами, які утворюють внутрішнє і зовнішнє середовище бізнес-діяльності (схема ).

Внутрішнє середовищебізнес-діяльності складається з відносин між власниками капіталу, менеджерами і найманими працівниками. Зовнішнє середовищехарактеризується взаємодією організаторів бізнес-діяльності з державними і суспільними структурами, постачальниками, кредиторами і споживачами. При цьому кожний залучений в систему ділових відносин контрагент має свої власні інтереси, суть яких відображена в табл. 2.

Очевидно, що таке різноманіття інтересів дуже важко, а часом і неможливо реалізувати безконфліктно. Тому економічний і соціальний успіх бізнес-діяльності залежить від ступеня гармонізації цих інтересів, від того, наскільки вдалося мінімізувати розрив між інтересами окремих контрагентів і добитися динамічної рівноваги між їх цілями.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  3. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  4. VІ. План та організаційна структура заняття
  5. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  6. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  10. Адміністративне судочинство в Україні
  11. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  12. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття




Переглядів: 1039

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Господарський комплекс національної економіки і його структура. | Основною структурною одиницею, суб'єктом бізнес-діяльності є фірма (підприємство).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.