При виборі класичного методу ведення обліку в роздробі тільки по сумах, документ «Розничная накладная» не списує товар на рахунок обліку витрат. Факт продажу товарів фіксується лише в податковому обліку. Для списання собівартості реалізованих товарів і розрахунку що доводиться на них частки торгової націнки в «1С: Бухгалтерії» є окремий документ.
Документи «Определение торговой наценки» відображаються в тому ж журналі «Розница», що і роздрібні накладні. Ввести його можна за допомогою клавіші Insert з цього журналу, або командою «Документы → Розница → Определение торговой наценки».
Документ потрібно вводити останнім днем місяця, і після того, як всі документи по обліку товарів в роздробі і по касі вже проведені.Програма перевіряє, чи реєструвався в поточному місяці аналогічний документ і не дасть провести два документи в одному місяці. Тобто визначати торгову націнку можна не частіше разу на місяць. Це є недоліком: продавці звичайно зміняються кожного тижня. При зміні проводять переоблік самий час зафіксувати його в бухгалтерському обліку.
У вікні документа всього три поля, призначення яких зрозуміло з їх найменувань. Клацнувши на кнопці «ОК», або натискуючи клавіші Ctrl + Enter, закриється документ. В інформаційну базу буде записана його операція.
Програма автоматично розрахувала суму торгової націнки на реалізовані за місяць товари і сформувала проводки: