Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 17. Господарство незалежної України і формування сучасної економічної теорії

Тема 16. Розвиток радянської економічної науки

Тема 15. Економічні концепції західно-Європейської соціал-демократії

Тема14. Інституціоналізм

Тема 13. Еволюція неокласичних ідей. Неолібералізм

Еволюція неокласичної теорії на початку ХХ ст. Неокласичні теорії економічного зростання і ринку. Розвиток теорій монополії і конкуренції у працях Ф. Еджуорта, Е. Чемберліна, Дж. Робінсона, Й. Шумпетера.

Консервативна неокласика. Неокласичні теорії економічного зростання. Учення про виробничу функцію. Багатофакторні моделі економічної динаміки. Р. Солоу, Дж. Міда. Теоретичні концепції Ф. Хайєка. В. Ойкен і його концепція “ідеальних типів господарських систем”.

Чиказька школа монетаризму. Монетарна модель циклу М. Фрідмена. Неокласичне відродження. Теорії ”економіки пропозиції” та “раціональних очікувань” Т. Сарджента, Р. Лукаса, С. Фішера. Проекти податкової реформи. „Крива Лаффера”. “Неокласичний синтез”. Сучасні неокласичні економічні теорії. „Економікс” П. Самуельсона і його теоретичні основи. Досвід застосування неокласичних моделей в економіці різних країн.

Ідейно-теоретичні основи розвитку капіталізму на початку ХХ ст. Загальна характеристика інституціоналізму та основні етапи його розвитку.

Соціально-психологічний інституціоналізм Т. Веблена; соціально-правовий інституціоналізм Дж. Коммонса; емпіричний (кон’юкторно-статистичний) інституціоналізм В. Мітчелла.

Неоінституціоналізм. Соціальний та технологічний інституціоналізм Дж. К. Гелбрейта. Трансакційні витрати, права власності в працях Р. Коуза. Теорія суспільного вибору Дж. М. Б’юкена. Еволюція теорій трансформації капіталізму під впливом НТР. Концепції “індустріального суспільства” П. Друкера, Р. Арона, “технологічного суспільства” Ж. Еллюля. Концепції футурології. “Постіндустріальне суспільство” Д. Белла. “Суперіндустріальне суспільство” А. Тоффлера. Футорологія і глобальне моделювання.

Історія формування і загальна характеристика еволюції економічної теорії соціал-демократії. Соціал-реформізм як вихідна ідея і загальна платформа сучасної соціал-демократії. Концепція “демократичного соціалізму” як теоретична платформа соціал-реформізму.

Соціал-реформістські моделі “змішаного економічного ладу”. Основні риси демократичного соціалізму і його економічної системи. Питання соціальної справедливості, заробітної плати, зайнятості, власності і ролі держави в економіці у програмах сучасної соціал-демократії.

Суть концепції “функціонального соціалізму”. “Екологічний соціалізм”. Національні і регіональні відмінності економічних програм соціал-демократії, стратегії, тактики і методів їх реалізації. Зміни пріоритетів в деяких напрямках економічної політики соціал-демократів у 80-90-х роках.

Основні етапи становлення й розвитку економічної науки в СРСР. Господарський розвиток України в період боротьби за державну незалежність (1917-1921 р.р.). Економічні програми національних урядів України. Політика “воєнного комунізму”. Альтернативні теорії О.В. Чаянова і М.Д. Кондратьєва. “Затрати-випуск” В. Леонтьєва. Створення концепції міжгалузевого балансу.
Л.Н. Юровський про ринкову рівновагу і грошову реформу. Економіко-математична школа. Є.Є. Слуцький.

Розвиток економічної думки у повоєнний період. Проблеми політичної економії капіталізму та соціалізму в працях радянських економістів в 60-90 роках. Внесок українських економістів у розвиток економічної теорії в період радянської доби. Криза марксистської політичної економії як відображення кризи соціалізму.

Прийняття “Декларації про державний суверенітет України” (16 липня 1990 р. ) та Акту про державну незалежність України (24 серпня 1991 р.). Проблеми соціально-економічного реформування українського господарства. Негативні наслідки догматизму, відрив від практики. Дискусії про шляхи виходу із кризи. Прорахунки й труднощі у вирішенні та здійснення незалежної економічної політики в першій половині 90 років ХХ ст.

Становлення банківської і грошової системи України. Грошова реформа (1996 р.), її суть і зв’язок з монетарною політикою. Розвиток інфраструктури. Роль держави у становленні цивілізованих ринкових відносин. Економічне становище держави у другій половині 90 р. ХХ ст. Соціально-економічна криза та пошук напрямів її подолання. Структурна та інвестиційна політика.

Теоретичні моделі соціально-економічного розвитку. Роль і місце економіки України у світовому економічному розвитку. Проблеми інтеграції у світове господарство.


Читайте також:

  1. А .Маршалл - основоположник неокласичної теорії.
  2. А/. Верховна Рада України.
  3. АГД як галузь економічної науки
  4. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  5. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  6. Аграрні закони України
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  10. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  11. Адміністрація Президента України
  12. Адреси бібліотек України




Переглядів: 629

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 12. Кейнсіанство і особливості його розвитку у різних країнах. Неокейнсіанство | Методичні вказівки ДО виконання контрольних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.