Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Доплати за суміщення професій (посад)

Суміщення професій і посад - прогресивна форма організації праці, коли працівник поряд з основною роботою виконує, за його згодою, роботу (на по­саді) тимчасово відсутнього працівника; протягом робочого дня нормальної тривалості або робочої зміни.

Суміщення професій доцільно запроваджувати, якщо при цьому досяга­ється максимальна ефективність виробництва за мінімальних витрат матеріа­льних, трудових і фінансових ресурсів.

Це можливо забезпечити, якщо робота в порядку суміщення професій бу-Де здійснюватися кваліфікованими працівниками, які мають необхідні знання, навички і досвід у роботі, що дозволяє їм успішно виконувати обов'язки на основній і суміщуваній роботі.

Угода між працівником і адміністрацією про суміщення професій (посад) може укладатися як під час прийняття на роботу, так і згодом. Така угода оформ­ляється наказом із зазначенням суміщуваної професії (посади) і розміру доплати.

Поряд із суміщенням професій (посад) дозволяється розширення зон об­слуговування або збільшення обсягу робіт із меншою чисельністю персоналу. Воно відрізняється від суміщення професій (посад) тим, що виконання робіт провадиться за тією самою професією (посадою).

З метою стимулювання виконання робіт меншою чисельністю персоналу (суміщення, розширення зон обслуговування, збільшення обсягу робіт) вста­новлюються доплати. Розмір доплат визначається адміністрацією за згодою сторін диференційовано в залежності від складності характеру, обсягу викону­ваних робіт, ступеня завантаження робочого часу.

Функції відсутнього працівника можна розподіляти між двома або кіль­кома працівниками. Розміри доплат не обмежуються і виплата їх провадиться. як правило, за рахунок і в межах економії фонду оплати праці, створеної з та­рифних ставок (посадових окладів) вивільнених або відсутніх працівників.

Керівникиоб'єднань, підприємств і організацій можуть за згодою з профспілковими комітетами встановлювати робітникам, майстрам, начальни­кам дільниць, спеціалістам і службовцям доплати за виконання поряд із своєю основною роботою обов'язків тимчасово відсутнього працівника.

Доплати встановлюються за рахунок І в межах економії фонду оплати праці, і сума доплат не може перевищувати тарифної ставки (окладу) відсут­нього працівника.

Доплата за виконання поряд з основною роботою обов'язків тимчасово відсутніх керівників їх штатними заступниками не проводиться.

При неповному завантаженні працівника керівник підприємства за пого­дженням із профспілковим комітетом може доручити йому, крім виконання основної роботи, виконання іншої роботи, близької до його кваліфікації, до повного завантаження робочого часу без додаткової оплати. В цьому разі оплата праці провадиться у відповідності до ст. 104 КЗпП України, тобто при виконанні робіт різної кваліфікації, праця оплачується за роботою вищої ква­ліфікації.


Читайте також:

  1. VII. Професійна кооперація
  2. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  3. Аналіз виробничого травматизму і професійних захворювань в рослинницькому технологічному комплексі
  4. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  5. Аналіз професійного та виробничого ризиків
  6. Аналіз та планування витрат організації на професійне навчання персоналу
  7. Аналіз, прогнозування, профілактика травматизму та професійної захворюваності в галузі
  8. Аудиторські професійні організації
  9. Вання, що виникло внаслідок професійної діяльності та зумовлюється
  10. Вдосконалення соціальної структури і професійно-кваліфікаційного складу працівників
  11. Ведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхо1
  12. Взаємозвязок соціалізації та професійної адаптації в




Переглядів: 676

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Доплати за роботу в нічний час | Особливості оплати праці робітників залізничного транспорту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.