Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Доплати за роботу в нічний час

Нічним вважається час з 22 години до 6 години ранку. У разі роботи в ні­чний час установлена тривалість робочого часу (зміни) згідно з КЗпП скорочу­ється на одну годину.

Існує доплата за роботу у вечірній час з 20 по 22 годину у розмірі 20%.

Виходячи з умов виробництва, зокрема у безперервних виробництва, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихід­ним днем, тривалість нічної роботи зрівнюється з денною.

На залізничному транспорті тривалість роботи в нічну зміну і в денну зрі­внюється для робітників локомотивних і поїзних бригад, а також змінних пра­цівників, зайнятих на безперервній, цілодобовій роботі.

Робота у нічний час оплачується в підвищеному розмірі, встановленому тарифною угодою та колективним договором підприємств, але не нижче від розміру, передбаченого законодавством.

Для робітників локомотивних бригад з нічною поїздкою або зміною, що використовується для обліку нічних поїздок і безпеки руху, вважається поїздка або зміна, яка повністю або частково припадає на час з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку. Для цих робітників доплата в розмірі 40 відсотків тарифної ставки встановлюється за всі години роботи (поїздки) в тих випадках, коли час роботи в нічні години становить не менше 50 відсотків тривалості поїздки, а при обслуговуванні приміських поїздів - не менше 50 відсотків часу з моменту явки на роботу до початку відпочинку в зворотних пунктах, у будинках (кім­натах) відпочинку або ж після такого відпочинку до закінчення роботи.

Якщо в результаті збільшення тривалості нічноїпоїздки проти передба­ченої нормою робота в нічний час становить менше 50 відсотків її загальної тривалості, доплата у розмірі 40 відсотків проводиться тільки за години роботи за нормою.

Години нічної роботи у провідників пасажирських вагонів відоб­ражаються у графіках роботи і відпочинку, які складаються на кожний поїзд відповідно до місцевих умов і затверджуються адміністрацією підприємства за погодженням із комітетом профспілки. При цьому у графіку повинні бути ви­ділені зміни, в яких не менше 50 відсотків робочого часу припадає на нічні години.

Зміною у провідників пасажирських вагонів вважається чергування за за­твердженим графіком незалежно від тривалості чергування.

Доплата за роботу у нічний час у розмірі 40 відсотків тарифної ставки (окладу) проводиться за всю зміну, в якій не менше 50 відсотків робочого часу припадає на нічні години (з 22-ї години до 6-ї години).

Робота в нічний час за графіком повинна відображатися у маршрутних листках провідників.

При складанні графіків роботи і відпочинку працівників пасажирських вагонів необхідно керуватися тим. щоб кількість нічних змін, як правило, роз­поділялась між провідниками вагонів рівномірно.

Діюче законодавство не обмежує кількість відпрацьованих підряд нічних: змін, враховуючи важливість забезпечення безпеки руху поїздів, регулювання частоти нічних змін локомотивних бригад, а також вимога щодо неприпусти­мості нічних поїздок протягом більш як двох ночей підряд.

Працівникам, зайнятим виконанням робіт тільки в нічний час у тунелях і підземних спорудах метрополітенів, у кар'єрах (розрізах) чорної і кольорової металургії, вугільної (сланцевої) і цементної промисловості, підприємствах гірничої хімії, на видобутку азбесту, графіту, а також на роботах із небезпеч­ними умовами праці встановлюються доплати до тарифних ставок і окладів, а умови праці, виходячи з оцінки цих умов на конкретних робочих місцях у по­рядку і розмірах, передбачених положенням.

Посадові оклади керівників, спеціалістів і службовців, постійно зайнятих (не менше 50 відсотків робочого часу) виконанням робіт тільки у нічний час безпосередньо на відкритих ділянках і її електродепо метрополітенів, тунелях і підземних спорудах метрополітенів, кар'єрах (розрізах) чорної І кольорової металургії, вугільної (сланцевої") і цементної промисловості, підприємств гір­ничої хімії з видобутку азбесту і графіту, підвищуються до 12 відсотків, а по­стійно зайнятих виконанням робіт тільки в нічний час у тунелях і підземних спорудах метрополітенів - до 24 відсотків.


Читайте також:

  1. АгротехнІЧНИЙ метод
  2. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  3. Безробітні можуть відбувати це покарання і в нічний час.
  4. БОТАНІЧНИЙ ВИД ТА ЙОГО АРЕАЛ
  5. В цьому полягає механічний (фізичний) зміст похідної.
  6. Весь електротехнічний персонал, усі працівники, робота яких повяза1
  7. Види переведення на іншу роботу
  8. Виділяють три основні види маркетингових стратегій росту: інтенсивний (органічний) ріст, інтегративний ріст, диверсифікацій ний ріст.
  9. Виконати самостійну роботу.
  10. Випробування і запускання в роботу котельних агрегатів
  11. Випробування при прийнятті на роботу
  12. Виробничий і науково-технічний потенціал. Інформаційний потенціал




Переглядів: 1628

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Доплати до тарифних ставок і посадових окладів | Доплати за суміщення професій (посад)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.092 сек.