Перед переходом колії необхідно переконатися у відсутності поблизу (не менше 400 м) рухомого складу, локомотива, вагона тощо, які рухаються. Під час переходу колії перед рухомим складом (локомотивом) необхідно пам'ятати про можливість його руху, а також про рух поїздів по суміжним коліям.
У разі переходу через колії необхідно:
переходити колію по спеціальним переходам (наземним, які обладнані настилом на рівні головок рейок і позначені вказівним знаком "Перехід через колії", підземним чи надземним), У разі іх відсутності - тільки під прямим кутом;
обходити рухомий склад, локомотив тощо тільки на відстані не менше 5 м від них;
проходити між вагонами, що розчеплені, тільки в разі відстані між ними не менше 10м один від іншого (проходити слід посередині проміжку між вагонами).
У разі зайнятості колії рухомим складом залізничникам дозволяється переходити через перехідні площадки (тамбури) вагонів (тільки після їх повної зупинки). Спершу, ніж піднятися на перехідну площадку, необхідно переконатися в її справності. Перед тим, як зійти з площадки на землю, необхідно тресвідчитися в тому, що на суміжній колії відсутнє наближення поїзда і> повернувшися обличчям до вагона, тримаючись обома руками за поручні, обережно спуститися на міжколійю. Забороняється сходити з рухомого складу на міжколійю, якщо по суміжній колії прямує поїзд. Забороняється:
підлазати і просувати інструменти під вагонами і автозчепами; проходити через автозчепи; переходити колію в районі стрілочних переводів; перебігати перед поїздом (локомотивом), що наближається; наступати на рейки.
переходити колію відразу після проходження поїзда одного напрямку, не переконавшися у відсутності поїзда, що рухається в протилежному напрямку;
переходити залізничні переїзди під час закривання (закриття) шлагбаума чи показанні червоного сигналу світлофора переїзної сигналізації.