Резонансні криві – це графіки залежностей величин I, UR, UL та UC (або відповідних амплітуд) від w або fза умови незмінної величини діючого значення U напруги на вході. Аналітичні співвідношення, які визначають вказані залежності, є такими:
Відповідні графіки для діючих значень наведено на рис. 4.31.
Рис. 4.31
Зауважимо, що максимуми залежностей I(w) та UR(w) розташовані на резонансній частоті w0, максимуми залежностей UC(w) та UL(w) зсунуті відносно цієї частоти. Цей зсув тим менший, чим більша добротність Q контуру.
Рис. 4.31 ілюструє частотно-виборні властивості послідовного коливального контуру. Ці властивості широко використовують у пристроях автоматики та зв’язку для відокремлення від складного сигналу коливань потрібного діапазону частот. При цьому частотна вибірність контуру тим краща, чим більша добротність Q (рис. 4.32). На величину добротності досить суттєво впливає внутрішній опір джерела сигналу – чим цей опір більший, тим добротність нижча. Дещо детальніше про виборні властивості послідовного коливального контуру можна дізнатися з підручника [1]. Набагато ширше це питання, а також питання впливу опору джерела сигналу на вибірність розглянуті в класичному підручнику [11].